پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایجاد 2500 شغل در صورت ایجاد بندر خشک در استان مرکزی

تاریخ خبر: // کد خبر: 224892 // // //


ایجاد 2500 شغل در صورت ایجاد بندر خشک در استان مرکزی

مدیر فرودگاه اراک از پیش‌بینی ایجاد 2 هزار و 500 شغل مستقیم در صورت ایجاد بندر خشک در استان مرکزی خبر داد.


ایجاد 2500 شغل در صورت ایجاد بندر خشک در استان مرکزی

رحیم حسین‌نسب با اشاره به روند پیگیری ایجاد بندر خشک در استان مرکزی اظهار داشت: متولی اصلی این مهم وزارت راه و شهرسازی بوده و در آن سازمان‌ها و نهادهایی دیگر همکار و درگیر هستند، سال گذشته طی جلسه‌ای استان مرکزی و شهرستان اراک به عنوان مرکز لجستیک بندر خشک انتخاب و دیده شد.

وی افزود: طرح ایجاد بندر خشک 3-4 سال پیش مطرح و پیگیری شد، هم‌اکنون طرح توجیهی ایجاد بندر خشک در شهرستان اراک تهیه و به وزارت راه‌وشهرسازی ارسال شده و منتظر جلسه‌ای با مسؤولان ذی‌ربط  در وزارت راه وشهرسازی و مسئولان استان برای تصویب این طرح هستیم.

مدیر فرودگاه اراک تصریح کرد: مسئولان استان به جد پیگیر ایجاد بندر خشک در استان بوده، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان متولی پیگیری و رسیدگی به امر بودند و شورای حمل و نقل استان با محوریت راه و شهرسازی پیگیر این موضوع است.

حسین‌نسب بیان کرد: باتوجه به این‌که بندر خشک در زمینه حمل و نقل مطرح است وزارت و راه‌وشهرسازی می‌تواند راه آهن و یا خود مجموعه راه و شهرسازی استان را به عنوان متولی این امر انتخاب کند.

وی با بیان اینکه صنعتی بودن استان عاملی اصلی انتخاب سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی پیگیری این موضوع از سوی وزارت راه‌وشهرسازی بوده است، ادامه داد: بنا به نظر متخصصان فنی این امر، ایجاد بندر خشک در استان مرکزی می‌توان 2 هزار و 500 اشتغال مستقیم ایجاد کند، با تحقق این موضوع می‌توان شاهد اتفاقات و رخ‌دادهای خوبی در حوزه صنعت استان نیز باشیم.

حسین‌نسب با اشاره به برنامه‌های آموزشی فرودگاه اراک نیز گفت: پروژه‌های آموزشی فرودگاه  به قوت خود ادامه داشته و باتوجه به تفاهم‌نامه 3 جانبه سازمان هواپیمایی کشور، شرکت فرودگاه‌ها و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توان شاهد اتفاقات خوبی در حوزه هوانوردی عمومی باشیم.

وی افزود: برای توسعه هوانوردی عمومی افزایش علاقمندی مردم به صنعت، افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و توسعه ساخت‌وسازهای این صنعت بسیار اثرگذار است.

مدیر فرودگاه اراک تصریح کرد: باتوجه به این که یکی از محورهای اصلی تحریم‌ها در زمینه صنعت هوانوردی است می‌توان با اتفاقات خوبی که استارت آن نیز زده شده با تکیه بر دانش و استعدادهای داخلی مانند دیگر بخش‌های علمی و صنعتی کشور شاهد توسعه صنعت هوانوردی کشور و ساخت هواپیماهای و پرندگان بزرگ در داخل کشور باشیم.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو