پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز کرمان – نجف برای زائران اربعین راه‌اندازی می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 225180 // // //


پرواز کرمان – نجف برای زائران اربعین راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان از فراهم شدن زمینه سفر هوایی برای زائران اربعین کرمان خبر داد و گفت: یک پرواز کرمان به نجف در هفته در نظر گرفته شده است.


پرواز کرمان – نجف برای زائران اربعین راه‌اندازی می‌شود

محمود عرب‌نژاد صبح امروز در جلسه ستاد استانی اربعین حسینی که به ریاست فدایی استاندار کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه تاکنون 8 هزار و 200 زائر کرمانی برای حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین امسال در سامانه سماح ثبت‌نام کردند اظهار داشت: 114 دفتر ثابت و 10 دفتر زیارتی سیار برای ثبت‌نام زائران در استان کرمان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه امسال امکان حضور زائران کرمانی در همایش پیاده‌روی اربعین از طریق هوایی فراهم شده است گفت: یک پرواز کرمان به نجف در هفته در نظر گرفته شده است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با تاکید بر اینکه ثبت‌نام برای حضور در این همایش تنها از طریق سامانه سماح انجام می‌شود عنوان کرد: افراد می‌توانند برای ثبت‌نام به دفاتر مجاز زیارتی مراجعه کرده و یا به صورت شخصی نیز در این سامانه ثبت‌نام کنند.

وی هزینه ثبت‌نام 25 هزار تومان در مجموع عنوان کرد و گفت: از این مبلغ 22 هزار تومان برای بیمه و هلال‌احمر و سه هزار تومان برای ثبت‌نام زائر دریافت می‌شود.

عرب‌نژاد با اشاره به اینکه امسال نیازی به دریافت ویزا نیست افزود: اما داشتن گذرنامه‌ای با حداقل 6 ماه اعتبار برای زائران الزامی است و ثبت‌نام تا چند روز قبل از اربعین ادامه دارد.

حجت‌الاسلام حسین سازندگی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه 14 وظیفه به عهده کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان کرمان گذاشته شده است اظهار داشت: ساماندهی و آموزش مبلغین در این ایام را در برنامه داریم.

علی متقی نماینده ستاد عتبات عالیات استان کرمان و مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سال گذشته از استان کرمان 36 موکب به عراق اعزام شده است گفت: امسال نیز همین تعداد موکب اعزام می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال هوا گرم‌تر است و تاکید شده که آب و یخ بهداشتی برای زائرن و موکب‌ها تامین شود افزود: پیشنهاد می‌شود که زائران روزها استراحت و شب‌ها بیشتر پیاده‌روی کنند.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین استان کرمان با اشاره به اینکه نیاز است که یک دستگاه یخ‌ساز در کربلا راه‌اندازی شود تا به موکب‌های استان کرمان یخ مورد نیاز را برسانیم گفت: در برنامه است تا یک دستگاه تصفیه و بسته‌بندی آب نیز در کربلا مستقر کنیم.

وی با اشاره به اینکه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) در کرمان‌ به پایان رسیده بیان کرد: تعدادی از سگمنت‌های این گنبد باز و به کربلا ارسال شده و مابقی قطعات تا اربعین منتقل می‌شود.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو