پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز چک نیمه سنگین ۱۳ فروند ای تی آر هما

تاریخ خبر: // کد خبر: 226276 // // // //


آغاز چک نیمه سنگین ۱۳ فروند ای تی آر هما

محمود نادری ،مدیر آشیانه تعمیرات ایران ایر از آغاز چک نیمه سنگین ۲ ساله ۱۳ فروند ای تی آر این شرکت خبر داد.


آغاز چک نیمه سنگین ۱۳ فروند ای تی آر هما

محمود نادری رئیس آشیانه تعمیرات ایران ایر امروز در مراسم آغاز اولین چک دوساله نیمه سنگین هواپیماهای ای تی آر هما اظهار داشت: چک نیمه سنگین یک فروند ای تی آر به پایان رسیده و وارد خط پروازی شده است. یک فروند دیگر هم در حال انجام چک آن از سوی کارشناسان تعمیرات هماست.

وی افزود: کارخانه سازنده این نوع هواپیماها اعلام کرده که بعد از دو سال باید چک نیمه سنگین برای بخشهای مختلف هواپیما شامل ایرکاندیشنر، ارابه فرود، دم، موتور، تانکر سوخت، فرامین کنترل، سیستم الکترونیک و اویونیک و کل بدنه، سقف و دیواره ها انجام شود که بر اساس دستورالعمل صادره، قطعات و بخش های مذکور را به طور کامل باز کرده ایم؛ پس از انجام بازرسی ها توسط کارشناسان ایران ایر و اطمینان از عدم خوردگی و برآمدگی، همه قطعات به جای خود بازگشته و پس از انجام تست ها، به خط پروازی برمی گردد.

وی یادآور شد: این کارها ۱۰ روز کاری معادل ۳۵۰۰ نفرساعت کار می برد.

مدیر آشیانه تعمیرات ایران ایر افزود: چک نیمه سنگین اولین ای تی آر انجام شده و به ترتیب سایر ای تی آرها باید چک نیمه سنگین دوساله را بر اساس دستورالعمل ارائه شده از سوی کارخانه سازنده، طی می کنند.

این مقام مسئول در هما ادامه داد: شرکت ای تی آر باید این فرآیند را تأیید کند که نماینده این شرکت در آشیانه تعمیرات هما مستقر است.

نادری تصریح کرد: اگر قرار به تعویض قطعه باشد، در انبار قطعات لازم را داریم که توسط تدارکات ایران از قبل تهیه می شود.

به گفته نادری، شرکت ای تی آر در آخرین اعزام ای تی آرها، معادل ۵ میلیون یورو قطعه را همراه با هواپیما به ایران ارسال کرد. ضمن اینکه غیر از این قطعات، مرتبا قطعات مصرفی جدید وارد کشور می شود که مشکلی برای واردات آنها از نظر تحریم نداریم. چون این شرکت مجوز واردات آنها را دریافت کرده است.

کارشناس تعمیرات هواپیماهای هما اظهار کرد: ای تی آرها هر ۵۰۰ ساعت پرواز یک چک سبک با نام A چک دارد و هر قطعه ای که خراب هم نباشد، باید در هنگام چک ها تعویض شوند.

وی ادامه داد: استفاده از ای تی آرها برای توسعه پروازهای رجینال و منطقه ای کمک زیادی به هما کرده است به خصوص در پروازهای داخلی که بیشتر پروازهای داخلی را هواپیماهای narrow body (بدنه باریک) شامل فوکرها و ای تی آرها انجام می دهند.

وی گفت: کارشناسان تعمیرات ای تی آرها قبل از ارسال هواپیماها به ایران، از طرف هما به شرکت سازنده برای آموزش نحوه تعمیر ای تی آر اعزام شدند  و در حال حاضر متخصص تعمیر این نوع هواپیما شده اند.

وی خاطرنشان کرد: قرار است از بندرعباس پروازهای منطقه ای به کشورهای جنوب خلیج فارس انجام شود.

به گفته نادری، ای تی آرهای هما نسل جدید هواپیماهای این شرکت هواپیماساز هستند و از پیشرفته ترین فناوری ساخت هواپیماهای بدنه باریک در آنها استفاده شده است.

در دوره پسابرجام، ایران ایر قرارداد خرید ۲۰ فروند ای تی آر با این هواپیماساز ایتالیایی_فرانسوی امضا کرد که تا پیش از خروج آمریکا از برجام، ۱۳ فروند آنها وارد کشور شد.

منبع :یا اندکی تلخیصو اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو