پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز پروازهای فرودگاه پارس آباد به تهران از آبان ۹۸

تاریخ خبر: // کد خبر: 226521 // // //


آغاز پروازهای فرودگاه پارس آباد به تهران از آبان ۹۸

فخرالدین هاشمی با اشاره به نشست مشترک با مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: در حال حاضر فرودگاه اردبیل در نیمه نخست سال 12 ساعت و در نیمه دوم سال 10 ساعت عملیاتی است و با تنظیم ساعت این دو فرودگاه با هم، در صورت نامساعد بودن شرایط جوی و ایجاد زیرساخت های لازم توسط شرکت های هواپیمایی وتمایل آنها می توان از فرودگاه پارس آباد به جای فرودگاه اردبیل استفاده کرد.


آغاز پروازهای فرودگاه پارس آباد به تهران از آبان ۹۸

فخرالدین هاشمی  با اشاره به نشست مشترک با مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: در حال حاضر  فرودگاه اردبیل در نیمه نخست سال 12 ساعت و در نیمه دوم سال 10 ساعت عملیاتی است و با تنظیم ساعت این دو فرودگاه با هم، در صورت نامساعد بودن شرایط جوی و ایجاد زیرساخت های لازم توسط شرکت های هواپیمایی وتمایل آنها می توان از فرودگاه پارس آباد به جای فرودگاه اردبیل استفاده کرد.

وی افزود: باند دوم  فرودگاه اردبیل ظرفیت نشست و برخاست هواپیماهای ایرباس 320، بوئینگ 737، ایلوشین 76، MD و ATR است و فرودگاه پارس آباد هواپیماهای فوکر 100 را می پذیرد.

وی با یادآوری این که فرودگاه اردبیل در خارج از بازه زمانی عنوان شده و در صورت اعلام شرکت های هواپیمایی پذیرای پرواز است، تصریح کرد: از 6 آبان ماه دو پرواز هفتگی به مقصد تهران از فرودگاه پارس آباد برقرار می شود.

مدیرکل فرودگاه اردبیل با اشاره به پیشرفت 46 درصدی پروژه بهسازی باند اول فرودگاه اردبیل گفت: تا پایان مهر ماه 2400 متر از باند با لایه سوم آسفالت ریزی(بیندر) می شود تا هواپیماها در آن تاکسی کنند. به گفته وی در صورت اتمام این پروژه، باند اصلی فرودگاه اردبیل میزبان هواپیماهای پهن پیکر خواهد بود.

به گزارش تسنیم، در این نشست مقرر شد استانداری اردبیل 35 هکتار از اراضی مربوط به توسعه فرودگاه پارس آباد به ارزش 15 میلیارد تومان را در اختیار شرکت فرودگاه ها قرار دهد. همچنین استانداری اردبیل تجهیزات و وسایل تخصصی مورد نیاز برای سوختگیری فرودگاه پارس آباد را تامین کند.

از جمله تعهدات شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران نیز می توان به اتمام مطالعات طرح جامع فرودگاه پارس آباد تا 4 ماه آینده استحکام سطوح پروازی فرودگاه برای فرود ایلوشن 76، راه اندازی سیویل ورک سوختگیری هواپیما در این فرودگاه و تنظیم ساعت عملیاتی فرودگاه پارس آباد و فرودگاه اردبیل اشاره کرد.

همچنین در حال حاضر محل پارک هواپیما در فرودگاه اردبیل 3 کیلومتر دورتر از رمپ و در انتهای باند 15 قرار دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو