پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موافقت اصولی فرودگاه چابهار تا هفته آینده صادر می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 226550 // // // //


موافقت اصولی فرودگاه چابهار تا هفته آینده صادر می شود

احمدعلی موهبتی ،استاندار سیستان و بلوچستان گفت: افق بندر چابهار، شهر ترانزیتی بین المللی است و با توجه به ضرورت ساخت فرودگاه در شهر چابهار، موافقت اصولی فرودگاه چابهار تا هفته آینده صادر می شود.


موافقت اصولی فرودگاه چابهار تا هفته آینده صادر می شود

احمدعلی موهبتی در دیدار با رییس سازمان هواپیمایی کشور، بر تسریع در احداث فرودگاه بین المللی چابهار تاکید کرد.

وی با اشاره به سیاست های کلان کشور در خصوص توسعه سواحل مکران و محور شرق کشور، احداث فرودگاه بین المللی چابهار را با استانداردهای جهانی و کارکرد همه جانبه و فراگیر، مقدمه تحقق اهداف یاد شده دانست.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار نقش بین المللی مهمی را برای کشورهای منطقه از جمله کشورهای CIS ایفا خواهد کرد گفت، احداث فرودگاه و برقراری شریان اصلی ارتباطی، سرمایه ها و سرمایه گذاران را به استان و این منطقه جذب می کند.

موهبتی تاخیر در اجرای این پروژه ملی را فرصت سوزی بزرگ و تاخیر در توسعه منطقه خواند و گفت به رغم موقعیت استثنائی چابهار، غفلت باعث خواهد شد بنادر رقیب در کشورهای منطقه، شرایط را به نفع خود تغییر دهند.

وی با اشاره به اهمیت ژئواستراتژیک و ژیواکونومیک بندر چابهار گفت: در طول تاریخ دسترسی به این منطقه حساس و مهم مورد توجه کشورها و قدرت های بزرگ بوده است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به اهداف جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف، اظهار کرد: فرودگاه چابهار  با اهداف و کارکرد اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و ارتباطی برای بلند مدت مورد نظر است.

احمدعلی موهبتی احداث فرودگاه و توسعه منطقه را ارتقای موقعیت اقتصادی و سیاسی بین المللی کشور توصیف کرد و با توجه به مولفه های حکمروایی و مدیریت در جهان امروز،  آن را سرمایه گذاری در جهت تحکیم مرزها و امنیت و ایفای نقش برتر در معادلات بین المللی برشمرد.

استاندار با بیان اینکه مقدمات و بستر کار فراهم است خواستار تسریع در صدور موافقت اصولی  برای آغاز اقدامات عملیاتی پروژه شد.

عابدزاده رییس سازمان هواپیمائی کشوری نیز با توجه به اهمیت چابهار و نقش های مهم این بندر در حوزه های مختلف، ضمن اعلام موافقت با صدور موافقت اصولی و آغاز عملیات احداث فرودگاه، بر ضرورت در نظر گرفتن نکات کلیدی و پایه ای در فرودگاه تاکید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی رعایت نکات فنی و استانداردها در  سازه ها، امکان سنجی،  توجیه اقتصادی، عملیاتی و کارکردهای مورد انتظار باندهای فرودگاه و انتخاب مکان و موقعبت سایر سازه ها، هماهنگی لازم بخش ها و سازمان های مرتبط را از نکات کلیدی دانست و مطالعات لازم و دقیق در این زمینه ها را ضروری دانست.

عابدزاده با اعلام اینکه همه علاقمند و هم نظر در توسعه شرق کشور هستیم گفت موافقت اصولی فرودگاه بین المللی چابهار در هفته آینده صادر می شود.

در این دیدار، دهقان معاون فنی سازمان هواپیمائی کشوری روند مطالعات و هماهنگی و پیگیری انجام شده و اقدامات اولویت دار را تشریح کرد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو