پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایران جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپاد

تاریخ خبر: // کد خبر: 226574 // // //


ایران جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپاد

حامد سعیدی ،دبیر کارگروه ساماندهی پهپادهای غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی، گفت: در حال حاضر و بر اساس آمارهای جهانی، ایران در زمینه توسعه فناوری‌های پهپاد جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپادها قرار دارد.


ایران جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپاد

حامد سعیدی روز سه شنبه در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه محصولات و خدمات پهپادی که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی در حال برگزاری است، بیان کرد: از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۴ پهپادها برای صنایع نظامی توسعه یافتند.

وی با بیان اینکه، کشورمان از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ وارد فناوری پهپادهای غیرنظامی شد و بیش از ۲۰ هزار کاربر فعال در حوزه پهپادها مشغول به فعالیت شده‌ است، افزود: این امر سبب شد تا ۱۵ هزار شغل پایدار در کشور ایجاد شود.

سعیدی تصریح کرد: پهپادها بازار ۱۲۷ میلیارد دلاری دارند که بیشترین درآمد این حوزه مربوط به حوزه‌های بازرسی و زیرساختی و رسانه و سرگرمی است.

وی اظهارکرد: خوشبختانه ایران در این زمینه پیشرفته داشته و در حال حاضر کشورمان در زمینه توسعه فناوری‌های پهپاد، براساس آمارهای جهانی جزو ۱۰ کشور برتر مدیریت راه‌ها با استفاده از پهپادها است.

سعیدی در ادامه، توسعه کاربردهای پهپادها در حوزه مدیریت بحران را امری بسیار ضروری دانست و افزود: به عنوان نمونه در سیلی که امسال در استان‌های لرستان و گلستان به وقوع پیوست، پهپادها توانستند کابل برق، طناب و غذا را به سیل‌زدگان برسانند.

وی افزود: علاوه بر این در سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج، پهپادها توانستند بعد از ۱۰ ساعت مکان دقیق سقوط این هواپیما در ارتفاعات دنا را اعلام کنند.

دبیر کارگروه ساماندهی پهپادهای غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی گفت: از کاربردهای دیگر این فناوری می‌توان بحث اطفای حریق را مطرح کرد. علاوه بر این با استفاده از این فناوری توانسته‌ایم از شکار غیرقانونی در جنگل‌های استان گلستان جلوگیری کنیم.

سعیدی در ادامه برگزاری چنین گردهمایی و رویدادهایی را برای توسعه بازار پهپادها موثر خواند و خاطرنشان کرد: تلاش کرده‌ایم برای حفظ امنیت برخی موارد از جمله گواهینامه‌ها برای کنترل پهپادها و بیمه آنها را مورد توجه قرار دهیم به طوریکه  در بحث بیمه، پهپادهای ساخته شده با حق بیمه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومانی، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو