پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | زائران اربعین فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را نخورند

تاریخ خبر: // کد خبر: 226841 // // //


زائران اربعین فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را نخورند

سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور از زائران پیاده روی اربعین خواست تا فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را در سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی نخورند.


زائران اربعین فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را نخورند

جواد جاویدنیا روز چهارشنبه در جلسه ساماندهی نحوه فروش بلیط هواپیما در فضای مجازی گفت: با توجه به اینکه در آستانه سفر‌های زائران اربعین حسینی (ع) هستیم، توصیه جدی ما به زائران این است که به هیچ وجه فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما در سایت‌ها و نرم افزارها، کانال‌های تلگرامی و موارد مشابه را نخوردند و بلیط خود را از شرکت‌های دارای مجوز تهیه کنند.

وی پیشنهاد کرد: سازمان هواپیمایی کشور در قالب اطلاعیه و یا خبر نسبت به معرفی اسامی سایت‌های مجاز اقدام کرده و سایت‌های در حال دریافت مجوز را هم به مردم معرفی کند تا آن‌ها از طریق سایت‌های مجاز اقدام به خرید بلیط هواپیما کرده و در دام سایت‌ها و شرکت‌های غیر مجاز گرفتار نشوند.

این مقام قضایی به برخی موانع و مشکلات این حوزه اشاره کرد وگفت: با توجه به اینکه فروش بلیط در بستر فضای مجازی امری نوپدید بوده و به بلوغ کامل نرسیده است لذا مشکلات متعددی در این مسیر وجود دارد که باید هرچه زودتر ساماندهی شود.

جاویدنیا گفت:، چون بهره‌برداران نهایی در این حوزه مردم هستند، لذا فعالان این بخش باید متوجه اهمیت فعالیت خود بوده و تمام تلاش خود را در جهت جلب اعتماد و رضایت مردم داشته باشند.

این مقام قضایی افزود: موضوعی که در ابتدا باید پیگیری شود بحث برخورد با شرکت‌ها و سایت‌های فروش غیرمجاز است و لازم است که این موارد به سرعت شناسایی شده و با آن‌ها برخورد گردد. البته چه شرکت‌های خصوصی، چه اتحادیه‌های صنفی و چه بخش دولتی می‌توانند موارد غیرمجاز را به ما گزارش دهند تا روند مسدودسازی مسیر تخلفات این سایت‌ها و شرکت‌ها تسریع شود.

وی افزود: در این زمینه ما علاوه بر مسدودسازی نرم افزار‌ها و سایت‌های فروش می‌توانیم درگاه‌های بانکی آن‌ها را هم مسدود کنیم تا شاهد کاهش فعالیت شرکت‌های غیرمجاز در این حوزه باشیم.

سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور خواستار مدیریتی دقیق‌تر در ساماندهی فرآیند صدور مجوز برای شرکت‌ها و سایت‌های فروش بلیط شد و گفت: در این زمینه ما مشکلات متعددی داریم و آئین نامه تهیه شده برای این بخش پاسخگوی نیاز و مطالبات کنونی فعالان مربوطه نیست.

وی افزود: لازم است سازمان هواپیمایی کشور در قالب یک فراخوان و با برگزاری جلساتی نظرات متخصصان این حوزه را جمع آوری کرده و نسبت به تهیه پیش نویس اصلاحی این آئین نامه اقدام کند تا نهایتا به یک آئین نامه جامع تبدیل شود.

جاویدنیا گفت: در امر نظارت‌ها معتقد هستیم که باید نظارت‌ها جنبه پیشگیرانه داشته باشد. یعنی به جای اینکه نظارت‌ها پس از وقوع تخلف به جریان بیافتد باید سازوکاری فراهم باشد که بتوانیم از طریق آن مانع وقوع تخلفات شویم. چون اگر قبل از وقوع تخلف به فکر برخورد باشیم طبیعتاً تخلفات، پیشگیری شده و جلب رضایت مردمی را بهمراه خواهد داشت.

وی گفت: در این زمینه استفاده از فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی می‌تواند به شفافیت و نظارت پذیری بیشتر در این عرصه کمک کند.

جلسه ساماندهی نحوه فروش بلیط هواپیما در فضای مجازی با حضور مدیرکل دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشور، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، رئیس هیئت مدیره انجمن دفاتر مسافرتی ایران، بنیانگذار شرکت تی چارتر، مالک شرکت سپهر، قائم مقام مدیرعامل شرکت آسان پرداخت و برخی مسئولان دیگر برگزار شد.

منبع : خبرگزاری دانشجو


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو