پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راه‌اندازی پرواز مشهد – بیشکک همکاری‌های اقتصادی با قرقیزستان را تسهیل می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 226928 // // //


راه‌اندازی پرواز مشهد – بیشکک همکاری‌های اقتصادی با قرقیزستان را تسهیل می‌کند

استاندار خراسان رضوی گفت: راه‌اندازی خط پروازی مستقیم «مشهد-بیشکک» مشکلات تجار ایرانی و قرقیزستانی را برطرف و توسعه همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور را تسهیل می‌کند.


راه‌اندازی پرواز مشهد – بیشکک همکاری‌های اقتصادی با قرقیزستان را تسهیل می‌کند

علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در دفتر استاندار برگزار شد، در تشریح دستاوردهای سفر اخیر خود به جمهوری قرقیزستان گفت: علاوه بر نشست‌های امنیتی و انتظامی که در بیشکک برگزار شد، نشستی هم با تعداد قابل ملاحظه‌ای از تجار و تولیدکنندگان خراسانی داشتیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: امیدواریم موانع موجود در حوزه حمل‌ونقل بین دو کشور با تعامل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و اتاق بازرگانی برطرف شود تا شاهد تاثیرات مثبت در این زمینه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات تجار و روابط بین دو کشور ایران و قرقیزستان باید خط پروازی مستقیم «مشهد ـ بیشکک» راه‌اندازی شود، بیان کرد: با همکاری و تعامل اتاق بازرگانی می‌توان این خط پروازی را که دارای توجیه اقتصادی است، راه‌اندازی کرد.

رزم حسینی تصریح کرد: در ادامه سفر به قرقیزستان از تعدادی واحد صنعتی تولیدی فعال در منطقه آزاد بیشکک بازدید کردیم که توسط ایرانیان خراسانی و مشهدی اداره می‌شد و محصولاتشان فروش خوبی هم در بازار دارد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در این سفر مقرر شد متناسب با موافقتنامه امنیتی و انتظامی بین ایران و قرقیزستان حدود 300 کالا به صورت ترجیحی و تخفیفی از طرف ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا صادر و در مقابل 500 کالا از آن کشورها به ایران وارد شود.

وی با اشاره به اهمیت اصلاح فرآیندهای صدور مجوز و کسب‌وکار در خراسان رضوی تاکید کرد: اقدامات خوبی در این حوزه در حال انجام است که در جلسه آینده شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت، گزارش جامعی از روند اجرایی اصلاح فرآیندها ارائه می‌شود.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو