پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اولین حضور جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در رزمایش هوایی بریتانیا

تاریخ خبر: // کد خبر: 226950 // // //


اولین حضور جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در رزمایش هوایی بریتانیا

جنگنده‌های اف-15 رژیم صهیونیستی برای اولین بار در رزمایش هوایی انگلیس شرکت کرده و فرماندهان اسرائیلی نیز گزارش‌هایی از عملیات‌های منطقه‌ای خود ارائه دادند.


اولین حضور جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در رزمایش هوایی بریتانیا

نیروی هوایی رژیم صهیونیستی برای اولین بار جنگنده‌های خود را جهت شرکت در رزمایش نظامی به همراه نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا، به این کشور اعزام کرد.

در این رزمایش که «جنگجوی کبرا» نام دارد، جنگنده‌های ایتالیایی و آلمانی نیز شرکت داشته و به همراه جنگنده‌های بریتانیایی و اسرائیلی به تمرین نبردهای هوایی پرداختند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» رزمایش جنگجوی کبرا یکی از بزرگترین رزمایش‌های سالانه نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا است که با هدف آموزش و تعلیم خلبانان و دیگر خدمه نیروی هوایی در برنامه‌ریزی و اجرای ماموریت‌های پیچیده برگزار می‌شود.

هفت فروند جنگنده «اف-15» نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و تعداد اعلام‌نشده‌ای هواپیمای سوخت‌رسان «بوئینگ 707» در این رزمایش شرکت کردند که امسال در پایگاه هوایی وادینگتون، مقر هواپیماهای جاسوسی نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا، برگزار شد.

فرماندهان نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در این رزمایش علاوه بر نظارت بر تمرینات خلبانان، با همتایان اروپایی خود جلساتی را برای ارائه گزارش درباره فعالیت‌های عملیاتی خود در منطقه غرب آسیا و همچنین اشتراک‌گذاری تجربیات جنگنده‌های اروپایی داشتند.

همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی نیروهای هوایی بریتانیا و رژیم صهیونیستی تا کنون مخفیانه بوده و اخیرا علنی شده است. اولین رزمایش مشترک این دو نیرو اوایل سال جاری به همراه جنگنده‌های آمریکایی بر فراز مناطق شرقی دریایی مدیترانه برگزار شد.

حضور نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در این رزمایش نظامی در حالی انجام شده که این رژیم طی هفته‌های اخیر تنش‌ها با گروه‌های مقاومت در جبهه‌های شمالی (سوریه و لبنان) و جنوبی (نوار غزه) را افزایش داده است.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو