پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نجات 830 نفر از حادثه دیدگان در آذربایجان‌شرقی

تاریخ خبر: // کد خبر: 227297 // // //


نجات 830 نفر از حادثه دیدگان در آذربایجان‌شرقی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی از انجام یک هزار و 37 عملیات امدادی و نجات 830 نفر از حادثه دیدگان در 6ماهه اول سال‌جاری در سطح استان توسط نجاتگران مستقر در پایگاه‌های امداد جاده‌ای و کوهستان و ساحلی خبر داد.


نجات 830 نفر از حادثه دیدگان در آذربایجان‌شرقی

مثنی حیاتی اظهار داشت: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی از اول سال 98 تا پایان شهریور ماه یک هزار و 37 عملیات امدادی انجام داده‌اند که در این عملیات‌ها به 16 نوع حادثه از قبیل آتش سوزی جنگل و مرتع، برف و کولاک، حوادث جاده‌ای، دریایی و ساحلی، رانش زمین، رعد و برق، ریزش آوار، زلزله، سیل و آبگرفتگی، صنعتی و کارگاهی، طوفان،کوهستان، هوایی و خدمات حضوری و مناسبتی امدادرسانی شده است.

وی ادامه داد: حوادث جاده‌ای با 607  مورد در صدر حوادث قرار گرفته و حوادث کوهستان و برف و کولاک به ترتیب با 97 و 45 عملیات  در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: در این عملیات‌ها نجاتگران جمعیت هلال احمر موفق شده‌اند 830 نفر از آسیب دیدگان را امدادرسانی کرده و نجات دهند که از این تعداد 232 نفر مصدوم را به صورت سرپایی در محل حادثه مداوا و  598 نفر را به مراکز درمانی انتقال داده‌اند.

حیاتی تصریح کرد: همچنین نجاتگران هلال احمر در مواردی اقدام به اسکان اضطراری افراد حادثه دیده در پایگاه‌ها و مراکز امدادی و عمومی کرده‌اند که در طول 6 ماهه اول سال‌جاری این تعداد 645 نفر بوده است.

معاون امداد و نجات استان اضافه کرد: بالگرد هلال احمر در این مدت 34 سورتی پرواز داشته که در جریان اطفا حریق جنگل‌های ارسباران این پروازها صورت گرفته است.

وی به عملیات‌های رهاسازی مصدومان حوادث جاده‌ای و کوهستان اشاره کرد و گفت: در طول 6 ماهه اول سال‌جاری نجاتگران هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی 102 مورد عملیات رهاسازی انجام داده‌اند.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو