پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خرید بالگردهای امداد هوایی سخت‌تر از هواپیماهای تجاری است

تاریخ خبر: // کد خبر: 227487 // // //


خرید بالگردهای امداد هوایی سخت‌تر از هواپیماهای تجاری است

معاون اسبق سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: ا وجود اینکه بالگرد نقش بسیار حیاتی در نجات جان انسان‌ها در شرایط بحرانی دارد اما ما در این حوزه متاسفانه تحریم هستیم و ورود این بالگردها به مراتب سخت‌تر از هواپیماهای تجاری است.


خرید بالگردهای امداد هوایی سخت‌تر از هواپیماهای تجاری است

چند روز پیش، رئیس مرکز امداد هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر از وضعیت وخیم بالگردهای امداد هوایی خبر داد و تاکید داشت که 6 فروند از بالگردهای هوایی به دلیل عدم قطعه زمین‌گیر شده‌اند و احتمال زمین‌گیر شدن ۱۰ بالگرد دیگر نیز وجود دارد.

او دلیل اصلی زمین‌گیر شدن این بالگردها را تحریم اعلام کرده و گفته بود: تحریم‌ها باعث نرسیدن قطعات موردنیاز به بالگرد‌های امداد هلال‌احمر شده و قطعه‌ها قدیمی هستند و بیشتر آسیب می‌بینند. زمانی که موقع تعمیر و نگهداری بالگرد می‌رسد، باید بالگرد برای تعویض قطعه متوقف شود؛ این در حالی است که خلبان‌های ما برای کمک به هموطنان و کمبود قطعه در مواردی از تجربه استفاده کرده‌اند و آن را رعایت نکرده‌اند.

سید علی خمیسی تأکید کرده است؛ هم‌اکنون نیازمند قطعات بالگرد، ملخ و تنظیم‌کننده‌های سیستم‌های الکتریکی و تعدادی موتور هستیم و اگر این موارد جبران نشود ما نمی‌توانیم پاسخگوی بحران‌های آتی باشیم.

علیرضا منظری معاون اسبق سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار تین نیوز دراین‌باره می‌گوید: هلال‌احمر در حال حاضر به دلیل تحریم‌ها امکان نقل‌وانتقال پول را برای خرید بالگرد ندارد.

او در ادامه می‌افزاید: حتی در حال حاضر ما در حوزه تجهیزات آتش‌نشانی و ایمنی نیز تحریم هستیم.

این کارشناس هوایی با بیان اینکه به دلیل دو کاربرده بودن هلی‌کوپتر در بخش نظامی و غیرنظامی خرید قطعات بسیار سخت‌تر است، بیان کرد: با وجود اینکه بالگرد نقش بسیار حیاتی در نجات جان انسان‌ها در شرایط بحرانی دارد اما ما در این حوزه متاسفانه تحریم هستیم و ورود این بالگردها به مراتب سخت‌تر از هواپیماهای تجاری است.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو