پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروژه های فرودگاه اردبیل در سفر رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد

تاریخ خبر: // کد خبر: 228559 // // //


پروژه های فرودگاه اردبیل در سفر رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار اردبیل گفت: پروژه‌های فرودگاه اردبیل آماده افتتاح بوده و در سفر ریاست جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.‌


پروژه های فرودگاه اردبیل در سفر رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد

اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از باند جدید فرودگاه اردبیل از افتتاح‌ چند پروژه از جمله ترمینال جدید این فرودگاه در سفر ریاست محترم جمهوری خبر داد و اظهار داشت:  این ترمینال با مساحت هشت هزار و 100 متر و هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیارد ریال از اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اجرا و آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه این ترمینال قابلیت استفاده برای سفرهای داخلی و خارجی را دارا است، افزود: دومین پروژه این فرودگاه ساختمان پاویون VIP است که با هزینه‌ای بالغ بر 10 میلیارد ریال این ساختمان بهسازی کامل شده و به اندازه 120 متر مربع هم توسعه یافته و آماده بهره‌برداری است.

استاندار اردبیل در مورد پروژه بهسازی سطوح پروازی باند اصلی این فرودگاه گفت: باند اصلی فرودگاه اردبیل شامل بهسازی باند، تاکسی وی، اپرون و روشنایی در حال اجرا است و اعتبار مورد نیاز این پروژه یک هزار میلیارد ریال برآورد شده و در حال حاضر شاهد پیشرفت 56 درصدی آن هستیم و در این سفر فاز اول این پروژه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

بهنام‌جو تصریح کرد: بهسازی باند اعم از زیرسازی و چهارلایه آسفالت، بهسازی تاکسی وی، بهسازی اپرون محل خیزش هواپیما و  استریپ‌سازی تاکسی وی و اپرون استریپ کارهایی است  که در پروژه باند 15 تا 33 این فرودگاه در حال اجرا هستند.

استاندار اردبیل بیان کرد: با اتمام پروژه‌های بهسازی باند 15 تا 33 این فرودگاه قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ از قبیل A300، A340 و بوئینگ777 را داشته و نسبت به اخذ گواهینامه بین‌المللی فرودگاهی نیز اقدام خواهد شد.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو