پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هشتمین انتقال قلب برای پیوند در سال جاری

تاریخ خبر: // کد خبر: 228618 // // //


هشتمین انتقال قلب برای پیوند در سال جاری

رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور گفت: خانواده مرد ۴۵ ساله یزدی که مرگ مغزی شده بود، رضایت به اهدای قلب و کلیه ایشان به بیماری نیازمند پیوند دادند.


هشتمین انتقال قلب برای پیوند در سال جاری

محمد سرور (رییس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور) با اعلام این مطلب، اظهار داشت: قلب و کلیه فرد اهدا کننده، برای انجام پیوند به مردی ۴۲ ساله در بیمارستان مسیح دانشوری تهران، توسط اورژانس هوایی منتقل شد.

وی در خصوص این عملیات گفت:‌ با هماهنگی انجام شده توسط سازمان اورژانس کشور، اداره پیوند وزارت بهداشت و آشیانه جمهوری اسلامی، تیم مربوطه برای انجام عملیات انتقال قلب و کلیه اهدایی صبح امروز ساعت ۸ صبح از تهران به سمت یزد پرواز کرده و ساعت ۹:۵۹ عملیات جداسازی قلب و ۱۰:۱۴ دقیقه جداسازی کلیه در بیمارستان شهید رهنمون یزد به پایان رسید.

وی ادامه داد: با هماهنگی اورژانس هوایی، یک فروند بالگرد در بیمارستان شهید رهنمون یزد در انتظار تیم‌ پزشکی بود که پس از عملیات جداسازی، با قلب‌ و کلیه به فرودگاه یزد رفتند و با پرواز جت فالکون، ساعت ۱۱:۴۲ به تهران رسیدند. سرور بیان کرد: با هماهنگی اورژانس تهران و تیم عملیات ویژه اوژانس، تیم پزشکی، قلب را با بالگرد به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل کرده و به بدن مرد 42 ساله در این بیمارستان، پیوند زدند.

به گفته وی تیم اورژانس کشور از ابتدای امسال تا کنون در ۷ عملیات ۸ قلب را برای پیوند، منتقل کرده و استان یزد در این زمینه، رکورددار است.

منبع : ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو