پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیمای اختصاصی آقای وزیر خبرساز شد! +تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 229491 // // // // // // خبر مهم


هواپیمای اختصاصی آقای وزیر خبرساز شد! +تصاویر

امروز خبر اجاره هواپیمای اختصاصی برای وزیر ارتباطات در برخی از رسانه ها خبر ساز شد .


هواپیمای اختصاصی آقای وزیر خبرساز شد! +تصاویر

روز گذشته خبر استعفای مینا مهرنوش مدیرعامل جوان رایتل در فضای مجازی منتشر شد. او که در شهریور ماه به این سمت منصوب شده بود پس از کش و قوس‌هایی سرانجام از این سمت کناره‌گیری کرد و پس از آن در مصاحبه‌ای از دلایل استعفایش گفت. مهرنوش در بخشی از صحبت‌هایش پس از مصوبه ارائه شده از سوی سازمان تنظیم مقررات برای تأیید حکم مدیرعاملی‌اش به نام آذری جهرمی، وزیر ارتباطات اشاره کرد و نظر او را در تصمیم‌گیری نهایی برای استعفا بی‌تأثیر ندانست. این استعفا فارغ از دلایلش حواشی‌ای را برای وزیر جوان وزارت ارتباطات به همراه داشت، اما تاکنون آذری جهرمی واکنشی به آن نداشته است.

این تنها حاشیه‌ای نیست که این روز‌ها جهرمی و وزارتخانه‌اش با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. چند روز پیش خبر اهداء ۲۰۰ لپ‌تاپ از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نهاد ریاست جمهوری بر سر زبان‌ها افتاد و در فضای مجازی موجی ایجاد کرد. جهرمی در حیاط دولت این موضوع را به‌صراحت تکذیب نکرد و فقط گفت از آن اطلاعی ندارد تا اینکه روز گذشته در پستی در صفحه اینستاگرام خود سند دستور استرداد ۲۰۰ لپ‌تاپ را به اشتراک گذاشت و گفت لپ‌تاپ‌ها به مناطق محروم سیستان و بلوچستان منتقل خواهد شد.

هواپیمای اختصاصی آقای وزیر خبرساز شد! +تصاویر

اما موضوع لپ‌تاپ‌های اهدایی هنوز کاملاً جمع و جور نشده بود که بحث هواپیمای اختصاصی وزیر در سفر به بیرجند و صرف هزینه هنگفت برای آن مطرح شد. گفته می‌شود مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران برای سفر آذری جهرمی به بیرجند هواپیمای اختصاصی اجاره کرده و ۱۰۷ میلیون تومن از بودجه همراه اول را صرف آن کرده است. گویا این هواپیما در بهمن ۱۳۹۶ با بودجه همراه اول و برای سفر کاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تیم همراهش در مسیرهای تهران- مشهد، بیرجند – یزد اختصاص یافته بود .

اسناد استفاده وزیر جوان از هواپیمای اختصاصی :
در تصاویر مکاتبات این ماجرا که در اختیار خبرگزاری بازتاب قرار گرفته است؛ شرکت هواپیمایی ماهان با ارسال نامه ای به شرکت ارتباطات سیار، برای دراختیار گذاشتن یک سورتی پرواز با هواپیمای وی آی پی (VIP) در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ اعلام آمادگی کرده است.

در این نامه همچنین هزینه این اجاره هواپیما مبلغ ۱/۰۷۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال برآورد شده و از همراه اول درخواست شده تا این مبلغ را به صورت علی الحساب به حساب شبای شرکت ماهان واریز نماید.

هواپیمای اختصاصی آقای وزیر خبرساز شد! +تصاویر

همراه اول هم در پاسخ به این نامه ،طی دستوری به معاون مالی و تدارکاتی که به امضای مدیرکل دفتر مدیرعامل رسیده است از وی خواسته است تا این مبلغ را به حساب شرکت هواپیمایی ماهان واریز نماید.

همه این موضوعات دست به دست هم دادند تا کاربران فضای مجازی با هشتگ #حق_الناس که روزی خودِ آذری جهرمی آن را به کار می‌برد، از او مطالبه کنند و بخواهند تا نسبت به اتفاقات و جریانات این روز‌های وزارتخانه متبوعش پاسخ دهد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فردا / قدس

دیدگاه خود را بنویسید




آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو