پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز های فرودگاه یاسوج افزایش می یابد

تاریخ خبر: // کد خبر: 229572 // // // //


پرواز های فرودگاه یاسوج افزایش می یابد

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی، تا پایان مهر ماه امسال تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش می یابد.


پرواز های فرودگاه یاسوج افزایش می یابد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی، تا پایان مهر ماه امسال تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش می یابد.

حسین کلانتری اظهار داشت: نشستی با حضور با حضور وزیرراه و شهرسازی، رئیس سازمان هواپیمایی و دیگر مسئولان کشوری به منظور افزایش تعداد پرواز های فرودگاه یاسوج در تهران برگزار شد.

وی افزود: بر این اساس افزایش پرواز های فرودگاه یاسوج به طور جدی در دستور کار متولیان امر قرار گرفته و تا پایان مهرماه اجرایی می شود.
کلانتری بیان کرد: هم اینک هفته ای دو پرواز در فرودگاه یاسوج انجام می شود که با افزایش تعداد این پروازها می توان زمینه توسعه کسب و کار و رونق تولید، رشد اقتصادی، رشد صنعت گردشگری و سهولت تردد مسافران و گردشگران را بیش از پیش فراهم کرد.

فرودگاه یاسوج یکی از زیباترین فرودگاه های کشور است و تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در آن ایجاد شده است.
کارشناسان و مسئولان امر بارها با اطمینان اعلام کرده اند که شرایط، امکانات و تجهیزات موجود در فرودگاه یاسوج با وجود شرایط خاص توپوگرافی منطقه برای انجام پروازهای ایمن فراهم است.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در کوه دنا سقوط کرد.
پروازهای فرودگاه یاسوج از تاریخ ۱۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ و پس از گذشت ۷۷ روز از سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر ۷۲ تهران – یاسوج ، بطور رسمی با هواپیمای جت ام. برائر ۱۴۵ از شرکت هواپیمایی آتا از سرگرفته شد که در ۲۳ خرداد ماه سال ۱۳۹۷ با اعلام این شرکت و به دلیل برخی مشکلات در ناوگان آن، پروازها لغو شد.
با تلاش و پیگیری های مستمر مسئولان شرکت هواپیمایی ماهان برای ازسرگیری پروازها در این فرودگاه اعلام آمادگی کرد و پروازهای این فرودگاه دوباره برقرار شد.
روز جمعه ۲۱ دی ماه نخستین پرواز رسمی شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه یاسوج انجام شد.
یکی از عوامل اساسی در رونق پروازها و رغبت و ماندگاری بیشتر شرکت هواپیمایی ماهان نیز منوط به استقبال بیشتر مردم ، مسئولان و مدیران اجرایی است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو