پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هشدار درخصوص کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی (ع)

تاریخ خبر: // کد خبر: 229733 // // // //


هشدار درخصوص کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی (ع)

سرهنگ مهدی معصوم بیگی ،فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: به زائران گرامی توصیه می کنم دقت داشته باشند در هنگام ثبت نام در سامانه سماح به سایت های جعلی و فیشینگ مراجعه نکنند.


هشدار درخصوص کلاهبرداری از زائران اربعین حسینی (ع)

 سرهنگ مهدی معصوم بیگی اظهار داشت: به زائران گرامی توصیه می کنم دقت داشته باشند در هنگام ثبت نام در سامانه سماح به سایت های جعلی و فیشینگ مراجعه نکنند ، هر گونه اطلاعات را از منبع معتبر و قانونی خود دریافت کنند چون عده ای کلاهبردار از احساسات پاک مردم سوءاستفاده می کنند و آدرس هایی را در سایت ها اعلام می کنند که این ها به قصد کلاهبرداری است.

وی به متقاضیان دریافت ارز توصیه کرد حتماً به صرافی های مجاز و مکان های مشخصی که اعلام شده برای دریافت ارز یا تبدیل وجه خود به پول کشور عراق مراجعه کنند و از مراجعه به دلال هایی که در خیابان و یا در مبادی ورودی مرز هستند خودداری کنند چون احتمال اینکه ارز جعلی به آن ها داده شود وجود دارد.

سردار معصوم بیگی همچنین به متقاضیانی که می خواهند به وسیله هواپیما به کشور عراق مسافرت کنند هم توصیه کرد حتماً به دفاتر مجاز فروش بلیط هواپیما مراجعه کرده و از خرید بلیط در فضای مجازی خودداری کنند تا در دام کلاهبرداران نیفتند.

لزوم مدیریت زمان در سفر اربعین

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از زائران عزیز تقاضا می کنم تا سفر خود را به روزهای آخر اربعین موکول نکنند، هرچند نیروی انتظامی تمام توان خود را در مرزها آورده تا زائران دچار مشکل نشوند اما اگرمدیریت زمان وجود نداشته باشد باعث ازدحام و تراکم جمعیت در مرزها شده وزائران با مشکل مواجه می شوند.

وی بیان داشت: به کسانی که با خودروی شخصی تا مرز می روند توصیه می کنم که حتماً خودروی خود را در پارکینگ هایی که دارای نگهبان، گشت پلیس و پایش تصویری است گذاشته و از پارک کردن خودروهای خود در خیابان ها و کوچه ها خودداری کنند ضمن اینکه تاکید می کنم از گذاشتن مدارک معتبر و اموال قیمتی در هنگام ترک خودرو بر روی صندلی جلو و عقب خودرو نیز جداً پرهیز کنند.

سردار معصوم بیگی تاکید کرد: زائران گرامی می بایست قبل از حرکت از سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان داشته و حتی الامکان از تردد در هنگام شب که باعث بروز خطراتی برای آنان می شود خودداری کنند، همچنین در راه های دو طرفه از ارتکاب تخلفات حادثه ساز مانند سبقت و سرعت غیر مجاز جداً پرهیز کرده و برای استراحت در حاشیه جاده ها توقف نکنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: زائرانی که احیاناً گم شده و یا با مفقود شدن گذرنامه خود مواجه شدند می توانند به کنسولگری های ایران در نجف و یا کربلا مراجعه تا از آن طریق امکان رفع مشکل و اعزام آنان به کشور ایران فراهم شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان از زائران اربعین حسینی (ع) خواست همکاری نزدیک و تنگاتنگی با ماموران نیروی انتظامی هم در مسیر و هم در نوار مرزی داشته باشند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو