پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | زائران اربعین کپی مدارک و کارت اعتباری خود را همراه داشته باشند

تاریخ خبر: // کد خبر: 229734 // // //


زائران اربعین کپی مدارک و کارت اعتباری خود را همراه داشته باشند

سرهنگ ذبیح الله دلاور ،فرمانده پلیس فرودگاه اصفهان با بیان اینکه خروج از کشور تنها با گذرنامه معتبر امکان پذیر است، گفت: زائران اربعین کپی مدارک و کارت اعتباری خود را همراه داشته باشند.


زائران اربعین کپی مدارک و کارت اعتباری خود را همراه داشته باشند

سرهنگ ذبیح الله دلاور ، با اشاره به اینکه یکی از افتخارات پلیس فرودگاه خدمت به زائران اربعین حسینی است، اظهار داشت: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده، تعاملات و برگزاری جلسات با دستگاه های ذی ربط اعزام زائران اربعین به بهترین شکل برگزار شود و پلیس فرودگاه با تمام ظرفیت برای برقراری نظم و امنیت در فرودگاه و خدمت رسانی به زوار اقدام خواهد کرد.

وی افزود: انتظار می رود با توجه به شروع ثبت نام زائران اربعین حسینی در سامانه «سماح» توجه به توصیه های پلیس فرودگاه در نظر گرفته شود.

کپی مدارک و کارت اعتباری همراه زائران اربعین باشد

فرمانده پلیس فرودگاه اصفهان با بیان اینکه زائران اربعین حسینی با ثبت نام در سامانه «سماح» و گذرنامه معتبر به مقصد عتبات عالیات اعزام می شوند، ابراز داشت: توصیه می شود  مدارک جهت جلوگیری از گم شدن در کیف های مخصوص نگهداری شود و کپی مدارک و شماره تماس و کپی گذرنامه نیز همراه زائران باشد.

وی با اشاره به تهیه بلیت از آژانس های هواپیمایی معتبر ادامه داد: پرداخت عوارض خروج از کشور در فرودگاه توسط کارت اعتباری معتبر انجام می شود؛ بنابراین زائران با خود کارت اعتباری داشته باشند و رمز آن را دراختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

سرهنگ دلاور با تاکید بر آینکه لامز است از قرار دادن بار همراه نزد افراد ناشناس خودداری شود، تصریح کرد: به علت احتمال جاسازی مواد مخدر و اشیای ممنوعه و سرقت از تحویل بار نزد افراد ناشناس خودداری شود.

حمل مواد مخدر، قرص های روان گردان و داروهایی گیاهی ممنوع است

وی افزود: حمل قرص های روان گردان، مواد مخدر به هر میزان تشکیل پرونده قضایی را در پی خواهد داشت؛ حمل گیاهان دارویی به علت عدم آشنایی و مقررات در کشور عراق دردسرساز خواهد شد و زائران اربعین باید از حمل آنها خودداری کنند.

افزایش پرواز توسط چهار خط هواپیمایی

فرمانده پلیس فرودگاه اصفهان با اشاره به چهار پرواز به عتبات عالیات گفت: پروازهای العراقیه، ماهان، تابان و قشم ایر در دو هفته انتهایی به روز اربعین تعداد سفرهای خود را از ۷ پرواز به ۲۵ پرواز افزایش خواهند داد.

وی بیان داشت: پرواز العراقیه به سمت بغداد است و بقیه پروازها به مقصد نجف اشرف خواهد بود.

دلاور با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال با افزایش زائران اربعین حسینی مواجه باشیم، تصریح کرد: در ایام اربعین حسینی در سال گذشته در طول یک ماه ۲۱ هزار نفر راهی عتبات عالیات شدند و پیش بینی می شود امسال سفرهای هوایی زائران اربعین افزایش یابد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو