پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | محدودیت هواپیما و عدم امکان پاسخگویی به تمامی تقاضاهای پروازی در اربعین

تاریخ خبر: // کد خبر: 230134 // // // // خبر مهم


محدودیت هواپیما و عدم امکان پاسخگویی به تمامی تقاضاهای پروازی در اربعین

مقصود اسعدی سامانی ،دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمای اعلام کرد: شرکت‌های هواپیمایی یکسری پروازهای برنامه‌ریزی‌شده دارند و نمی‌توانند آن‌ها را لغو کنند بنابراین ظرفیتی که در سال گذشته استفاده شد سعی می‌کنیم همان ظرفیت را ایجاد کنیم.


محدودیت هواپیما و عدم امکان پاسخگویی به تمامی تقاضاهای پروازی در اربعین

عدم افزایش قیمت پروازهای اربعین منجر شد تا زائران استقبال بیشتری برای سفر با هواپیما از خود نشان دهند این در حالی است که اکنون مسافران برای تهیه بلیت پروازهای اربعین به دلیل اتمام ظرفیت پروازها و یا عدم اخذ مجوز پرواز فوق‌العاده از فرودگاه نجف سرگردان هستند.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمای در گفت‌وگو با خبرنگار تین نیوز در رابطه با دلایل کمبود ظرفیت صندلی و پروازهای اربعین به نسبت تقاضا توضیح می‌دهد: ما در گذشته نیز اعلام کرده‌ایم که با توجه به تقاضای موجود در بازار قطعاً به دلیل محدودیت تعداد هواپیما نمی‌توانیم پرواز اختصاص بدهیم اما با این وجود دفاتر در حال فروش بلیت هستند.

او می‌افزاید: از سوی دیگر شرکت‌های هواپیمایی نیز یکسری پروازهای برنامه‌ریزی‌ شده دارند و نمی‌توانند آن‌ها را لغو کنند بنابراین ظرفیتی که در سال گذشته استفاده شد سعی می‌کنیم همان ظرفیت را ایجاد کنیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمای با بیان اینکه سال گذشته 108 هزار زائر را به عتبات منتقل کردیم، گفت: امسال هم پیش‌بینی می‌کنیم که ظرفیت سال گذشته را بتوانیم ارائه بدهیم و این طبیعی است که با توجه به محدودیت ناوگان نتوانیم پاسخگوی ظرفیت بازار باشیم و قطعاً باید مردم از شقوق دیگر حمل‌ونقل برای اربعین استفاده کنند.

سامانی ابراز کرد: با این ‌وجود شرکت‌های هواپیمایی تمام ظرفیت خود را بسیج کرده‌اند تا بتوانند برای زائران اربعین پرواز اختصاص دهند که در راستای این موضوع ایرلاین‌ها مجوز 760 پرواز را از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر تعدادی از پروازها فروخته و ظرفیت پُر شده است و پروازهای فوق‌العاده که برخی از ایرلاین‌ها باز نکرده‌اند به تدریج عرضه خواهند شد.

سامانی تأکید کرد که مردم در بازه زمانی 20 تا 30 مهرماه نرخ بلیت پروازهای اربعین را گران‌تر از نرخ‌های مشخص شده نخرند، افزود: قرار بر این شد که شرکت‌های هواپیمایی سایت‌های اینترنتی که مورد تائید خودشان است و مجوز سازمان هواپیمایی کشوری را دارند معرفی کنند تا آن سایت‌ها هم امکان فروش بلیت را به صورت اینترنتی داشته باشند تا مردم در شهرهایی که به دفاتر فروش بلیت هواپیمایی دسترسی ندارد بتوانند از طریق سایت فروش آنلاین، بلیت خریداری کنند.

او اظهار داشت:اسامی این سایت‌ها به زودی توسط سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام خواهد شد.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!


آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو