پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مسافران اربعین معطل اعلام برنامه پرواز شرکت‌های هوایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 230135 // // // //


مسافران اربعین معطل اعلام برنامه پرواز شرکت‌های هوایی

در حالی که با اقدام جدید سازمان هواپیمایی جابه‌جایی زائران اربعین با نرخ‌های مشخص برای تاریخ ۲۰ تا ۳۰ مهر انجام می‌شود اما هنوز بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی برنامه پروازی خود را اعلام نکرده‌اند و مسافران سرگردان چگونگی خرید بلیت هواپیما هستند.


مسافران اربعین معطل اعلام برنامه پرواز شرکت‌های هوایی

کندی ارائه بلیت‌ها از سوی برخی شرکت‌های هواپیمایی مسافران را با چالش نبودن بلیت هواپیما در مسیرهای نجف و بغداد و مشخص نبودن تاریخ سفر آن ها مواجه کرده است.

مسافران هوایی اربعین امسال شاید دغدغه خرید بلیت‌های گران برای رسیدن به شهرهای عراق را نداشته باشند اما هنوز نمی‌دانند می‌توانند در تاریخ اعلام شده بلیت تهیه کنند یا خیر؛ چرا که چند شرکت هواپیمایی که مجوز پروازهای اربعین را دریافت کردند هنوز برنامه پروازی خود را ارائه نکردند و خبری از فروش بلیت این ایرلاین‌ها در دفاتر رسمی اعلام شده از سوی سازمان هواپیمایی نیست.

نرخ بلیت اربعین در فاصله ۲۰ تا ۳۰ مهرماه با نرخ مصوب ۲.۲ میلیون تومانی ارائه می‌شود و ۱۰ روز مانده به این تاریخ انجمن شرکت‌های هواپیمایی هنوز نتوانسته است ایرلاین‌هایی که از سازمان هواپیمایی مجوز فروش بلیت گرفته‌اند را وارد فرایند ارائه بلیت کند.

از هفته‌های گذشته اعلام شده که امسال فروش بلیت اینترنتی پروازهای اربعین قدغن است و ایرلاین‌ها به نوبت دریافت مجوز و بعد از هماهنگی با فرودگاه های عراق به صورت تدریجی بلیت‌ها را وارد بازار می کنند اما مسافرانی که قصد سفر هوایی به عتبات را دارند ترجیح می‌دهند به رسم هرساله هر چه سریعتر بلیت خود را تهیه کنند تا اگر موفق به تهیه بلیت هواپیما نشدند با یکی دیگر از شقوق حمل‌و نقل خود را به مراسم اربعین برسانند.

همزمان پیش فروش بلیت‌ قطارهای اربعین از اوایل مهر امسال آغاز شده است و معلوم نیست تاخیر شرکت‌های هواپیمایی در ارائه برنامه پروازی خود چقدر باعث جاماندن مسافران از تهیه بلیت در در مسیرهای ریلی و جاده‌ای شود.

ملاک صدور مجوز پروازی برای شرکت‌های هواپیمایی، توان عملیاتی شرکت‌ها، رعایت دقیق اصول ایمنی و ظرفیت آن ها است اما مشخص نیست چرا سازمان هواپیمایی به ایرلاین‌هایی مجوز پرواز داده است که قادر به برنامه ریزی به موقع برای ارائه بلیت در بازار فروش نبودند.

بیش از ۱۱ شرکت هواپیمایی امسال مجوز پروازهای اربعین را دریافت کرده‌اند اما تاکنون تنها پنج ایرلاین اقدام به ارائه برنامه پروازهای خود و فروش بلیت هواپیما کرده‌اند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو