پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | درخواست پمپئو برای توقف پروازهای «ماهان‌ایر» به ایتالیا

تاریخ خبر: // کد خبر: 230368 // // // // // خبر مهم


درخواست پمپئو برای توقف پروازهای «ماهان‌ایر» به ایتالیا

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای ایتالیایی خود با تکرار ادعاهای واهی علیه ایران، خواستار توقف پروازهای ماهان‌ایر به ایتالیا شد.


درخواست پمپئو برای توقف پروازهای «ماهان‌ایر» به ایتالیا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در دیدار اخیر با همتای ایتالیایی، به او گفته باید علیه به زعم وی رفتار تهاجمی ایران، با یکدیگر متحد باشند.

در نسخه‌ای از اظهارات پمپئو که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، او حتی مدعی می‌شود کشورهای اروپایی کم کم چشمشان را به روی این حقیقت که ایران مهاجم است باز کرده‌اند و این موضوع از تصمیم رم مبنی بر عدم تمدید دسترسی شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر به روی ایتالیا مشخص است و واشنگتن هم از این بابت قدردان است.

گفتنی است وزارت خارجه آمریکا در حالی از قطعیت تصمیم ایتالیا درخصوص ماهانایر حرف می‌زند که بخش ایتالیایی «هافینگتون پست» می‌گوید وی همتای ایتالیایی را به لغو مجوزهای این شرکت هواپیمایی ایرانی ترغیب کرده است.

بی‌بی‌سی هم به نقل از پمپئو نوشت: آمریکا به خوبی روشن کرده که شرکت هواپیمایی ماهان در حمایت از فعالیت‌های سپاه پاسداران ایران نقش دارد.

به نوشته بی‌بی‌سی، وزیر امور خارجه آمریکا مستقیما درباره احتمال مجازات ایتالیا در صورت همکاری نکردن با این تحریم‌ها صحبت نکرده اما در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود با توجه به تداوم عملیات پرواز هواپیماهای ماهان به شهرهای ایتالیا، آیا این کشور در خطر تحریم قرار دار، مدعی شد: من گمان نمی‌کنم هیچ کدام از رهبران ایتالیا خواهان حمایت از آسیب و وحشتی باشند که ایران به جهان وارد کرده است. ما می‌توانیم نشان بدهیم که ماهان‌ایرلاین بخشی از این آسیب است.

پمپئو همچنین از لزوم مقابله با نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا سخن گفت و مدعی شد اکنون که وضعیت به لحاظ مادی تغییر کرده، تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه نیز باید برقرار باشد.

در این میان، چین هم از گزند اتهام‌های پمپئو در امان نبود و باز هم به تلاش برای نفوذ سیاسی و زیر سوال بردن حق حاکمیت دیگر کشورها از راه دیپلماسی اقتصادی متهم شد.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو