پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سازمان ملل آمریکا را به تمکین از رای موقت دیوان بین‌المللی دادگستری درباره ایران وادار کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 230394 // // // //


سازمان ملل آمریکا را به تمکین از رای موقت دیوان بین‌المللی دادگستری درباره ایران وادار کند

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه از سازمان ملل خواست که دولت آمریکا را به تمکین از رای موقت دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر عدم اخلال در تأمین برخی اقلام مورد نیاز ایران وادار کند.


سازمان ملل آمریکا را به تمکین از رای موقت دیوان بین‌المللی دادگستری درباره ایران وادار کند

«غلامحسین دهقانی» معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان سه‌شنبه در ملاقات با «مارک لوکاک» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک‌های اضطراری با اشاره به رای موقت دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر لزوم عدم اخلال آمریکا در تامین برخی اقلام توسط ایران نظیر مواد غذایی، دارویی و قطعات هواپیما، خواهان مشارکت ملل متحد در واداشتن دولت آمریکا به تمکین از رای دیوان شد.

وی افزود: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا نه تنها موجب درد و رنج مردم عادی شده، بلکه مانع امدادرسانی دیگران به آنها می‌شود، کمااینکه کمک‌های نقدی به  آسیب دیدگان سیل اخیر نتوانست به داخل کشور انتقال یابد.

دهقانی از همکاری‌ ملل متحد برای کاهش آلام آسیب دیدگان از سیل مزبور قدردانی و اضافه کرد: ظرفیت‌های بالایی برای مقابله با بحران‌های طبیعی و فجایای انسانی در ایران وجود دارد. فارغ از سازماندهی صورت گرفته از سوی نهادهای ذیربط، آحاد مردم ایران هم برای کاهش تاثیرات سیل گسترده اخیر حضور گسترده‌ای داشتند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تلاش‌های ایران در حوزه بشردوستانه از جمله در عراق، سوریه و یمن بر آمادگی کامل ایران بر توسعه همکاری‌ها با سازمان ملل متحد و انتقال تجربیات به دیگر کشورها تأکید کرد.

دهقانی خواهان اتخاذ رویکرد قاطع‌تری از سوی ملل متحد در قبال عاملان شروع و تشدید بحران یمن جهت پایان دادن به این بحران بشردوستانه که رنج و درد بسیاری بر مردم یمن وارد آورده، شد.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو