پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اخبار کوتاه ناوگان شرکت های هواپیمایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 230761 // // // // //


اخبار کوتاه ناوگان شرکت های هواپیمایی

اخباری کوتاه از آنچه بر ناوگان شرکت های هواپیمایی گذشته است را می خوانید ؛


اخبار کوتاه ناوگان شرکت های هواپیمایی

? هما : هواپیمای ایرباس A310 به رجیستر EP-IBK در روزهای گذشته از هنگر تعمیرات بیرون آمده است. ایرباس A300-600 به رجیستر EP-IBB درحال گذراندن سی چک خود بوده و EP-IBS و EP-IBG در انتظار دریافت موتور هستند.

? آسمان : چک های ایرباس A340 به پایان رسیده است.
با انتقال بویینگ B734 با رجیستر EP-NSM برای انجام چک به آشیانه، اکنون تنها 734 اکتیو این شرکت نیز زمینگیر شده است.
هواپیمای فوکر 100 این شرکت با رجیستر EP-AST پس از انجام چک به مدت 45 روز، اکنون به خط پرواز بازگشته و دیگر فوکر 100 به رجیستر EP-ATE برای انجام چک به آشیانه منتقل شده است.

? کاسپین : هواپیمای MD-83 این شرکت به رجیستر EP-CAS برای انجام چک و بررسی ها به پارکینگ مرکز علوم و فنون هوایی مشهد منتقل شده است. این هواپیما سی‌ام شهریورماه در مسیر مشهد-شیراز با نقص فنی در سامانه هیدرولیک روبرو گشته و هنگام بازگشت به فرودگاه مشهد ارابه فرود دماغه آن باز نشده بود.
غیبت طولانی مدت بویینگ B737-500 تازه وارد کاسپین به رجیستر EP-KPA، نشان از طولانی شدن زمان انجام چک های این پرنده دارد. همچنین هواپیمای MD-83 این شرکت به رجیستر EP-CPD برای انجام چک به آشیانه منتقل شده است.

? ایران ایرتور : برپایه خبرها هواپیمای MD-82 این شرکت به رجیستر EP-MDD پس از مشکل پیش آمده در آبادان، برای انجام چک به تهران منتقل شده اشت.

?آتا : این شرکت اقدام به گسترش مسیرهای پروازی داخلی خود کرده است که از جمله آن می‌توان به برقرارى پروازهاى سارى-بندرعباس-سارى،
تهران-اصفهان-تهران، مشهد-کیش-مشهد تبریز-اهواز-تبریز و… اشاره کرد.

? قشم ایر : با انجام نخستین پرواز هواپیمای ایرباس A300-600 به رجیستر EP-FQN در مسیر تهران-نجف، پس از انجام چک C-Check و بازگشت به خط پروازی، این شرکت اکنون تمامی ناوگان A306 خود را در خط پرواز دارد.

? کیش ایر : پس از گذشت دوماه از وعده بازگشت 4 فروند هواپیمای این شرکت به خط پروازی شامل دو فروند هواپیمای MD، یک فروند فوکر F100 و دیگر ایرباس A321 زمین‌گیر، خبری از بازگشت این پرنده‌ها به ناوگان منتشر نشده است.

? زاگرس : ایرباس A320 به رجیستر EP-ZAT که به تازگی از چک بیرون آمده بود، دوباره زمینگیر شد تا ناوگان A320 های فعال این شرکت به 3 فروند کاهش یابد.

? سپهران : این شرکت پروازهای تهران-زاهدان-تهران شامل دو پرواز هفتگی و مشهد-زاهدان_مشهد شامل هفته‌ای یک پرواز را راه‌اندازی نموده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی Aerospacetalk


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو