پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | واگذاری اجرای قوانین پروازی ریز پرنده‌ها به سازمان هواپیمایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 230852 // // // // // خبر مهم


واگذاری اجرای قوانین پروازی ریز پرنده‌ها به سازمان هواپیمایی

علی اصغر واصل ،معاون عملیات هوانوردی فرودگاه‌های استان فارس با بیان اینکه قوانین پروازی پهبادهای غیرنظامی به دو دسته اصول هوانوردی و حوزه‌های امنیتی تقسیم شده است، افزود: اجرای قوانین پروازی ریز پرنده‌ها بر اساس دستورالعمل‌ها به سازمان هواپیمایی واگذار شده است و در حوزه‌های امنیتی نیز شورای تامین مجوز پرواز می‌دهد.


واگذاری اجرای قوانین پروازی ریز پرنده‌ها به سازمان هواپیمایی

علی اصغر واصل در کارگاه آموزشی قوانین و مقررات پهپادهای غیرنظامی افزود: کار با پهپادها فعالیتی نوین است که جذابیت‌های خاصی برای قشر جوان به همراه دارد و به همین دلیل آسیب‌هایی نیز به دنبال دارد که باید مراقبت شود که این آسیب ها برای جامعه و فرد مشکلاتی را ایجاد نکند.

وی تصریح کرد: افرادی که برای کار با پهپادهای غیرنظامی دوره آموزشی را گذرانده و گواهینامه آن را نیز اخذ می‌کنند باید مطلع باشند که اگر مشکلی پیش آید باید پاسخگو باشند.

واصل با بیان اینکه قواعد و قوانین اصول هوانوردی در این باره وجود دارد،اضافه کرد: شورای تامین استان و شهرستان مجوز فعالیت برای استفاده از پهپادهای غیرنظامی را صادر می کند و بعد این افراد به فرودگاه معرفی می شوند و عملیات پرواز را تحت نظارت انجام می دهند و دوره‌های آموزشی را می گذرانند.

معاون عملیات هوانوردی فرودگاه‌های استان فارس ضمن تاکید بر اینکه همه فعالان این بخش باید دقت لازم را داشته باشند که موظف هستنند در چارچوبی که مشخص شده فعالیت کنند،گفت: مجوزهایی که برای پهپاد غیر نظامی در حوزه کشاورزی اخذ شده است تنها برای همین بخش کاربرد دارد و هرگز نمی‌توان با گواهینامه اخذ شده در حوزه‌های دیگر نظیر تصویربرداری و … فعالیت کرد.

وی  اظهار داشت: در استان فارس تاکنون ۲ همایش آموزشی برگزار شده که همایش دوم که امروز در شیراز در حال برگزاری است با بیش از ۲۰۰ شرکت کننده بزرگترین همایشی است که در کشور تاکنون برگزار شده است و این نشان از ظرفیت عظیم فارس برای ورود به حوزه پرنده‌های کنترل از راه دور دارد.

معاون عملیات هوانوردی فرودگاه شهید دستغیب شیراز ادامه داد: انجام پرواز بدون مجوز به صرف تفکر شخص استفاده کننده، دردسرساز خواهد بود و تنها در چارچوب مقررات اجازه پرش پهبادهای غیرنظامی در آسمان وجود دارد

واصل گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی آشنایی علاقه‌مندان به این حوزه نسبت به قوانین و مقررات موجود است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو