پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | همه آنچه بر ماهواره پیام گذشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 230944 // // // خبر مهم


همه آنچه بر ماهواره پیام گذشت

وفا صدقی، مدیر کنترل سیستم پروژه ماهواره پیام امیرکبیر اطلاعات و تاریخچه این ماهواره را تشریح کرد.


همه آنچه بر ماهواره پیام گذشت

وفا صدقی مدیر کنترل سیستم پروژه ماهواره پیام امیرکبیر در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا که صبح امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: از سال ۸۶ ساخت مدل پروازی ماهواره را شروع کردیم و پس از سال‌ها توانستیم مدل پروازی را ارائه کنیم اما مشکل از جایی شروع شد که ما این ماهواره پروازی را برای پرتابگرهای خارجی آماده کردیم.

وی ادامه داد: ناامید نشدیم و در همین دوران با همکاری پژوهشکده زیرسیستم‌های ماهواره ناهید ۱ را بررسی کردیم و کسانی به ما می‌گفتند که پس از پایان مدل مهندسی، پروژه را به اتمام برسانید و به همین دلیل تیم ۶۲ نفره ما کاهش یافت و‌ تعداد هم تیمی‌های من به انگشتان دست رسید.
صدقی گفت: تا اینکه پرتابگر سیمرغ به بلوغ رسید و ما براساس آن الزامات را طراحی کردیم و‌ بر اساس آن توانستیم در سال ۹۷ مدل پروازی را آماده کنیم.
وی گفت: بالاخره ماهواره پیام برای پرواز آماده شد و در سایت پرتاب نیز تجربه‌های خوبی داشتیم و‌ توانستیم ماهواره را کپسوله کنیم و داخل فیرینگ قرار دهیم.
صدقی گفت: بامداد ۲۵ دی ماه همه چیز برای پرتاب آماده بود و وقتی شنیدیم ماهواره پیام در حال سقوط است ناراحت شدیم ولی این ماهواره برد توان الکتریکی، برد جی پی اسش روشن شد و داده هایی را به زمین ارسال کرد.
وی خاطرنشان کرد: ما از تجربه ماهواره پیام، پیام‌های زیادی را برای حوزه فضایی داریم و تیمی هستیم که می‌توانیم پیشرو فناوری باشیم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو