پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هیچ شرکت هواپیمایی در اصفهان گرانفروشی نکرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 231384 // // // //


هیچ شرکت هواپیمایی در اصفهان گرانفروشی نکرد

سید محسن فروتن ،دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی اصفهان در واکنش به اخبار منتشره مبنی بر تعلیق فعالیت دفتر یکی از شرکتهای هواپیمایی در این استان به دلیل گرانفروشی بلیت، تاکید کرد: هیچ شرکت هواپیمایی در این استان گرانفروشی نکرده است.


هیچ شرکت هواپیمایی در اصفهان گرانفروشی نکرد

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی اصفهان در واکنش به اخبار منتشره مبنی بر تعلیق فعالیت دفتر یکی از شرکتهای هواپیمایی در این استان به دلیل گرانفروشی بلیت، تاکید کرد: هیچ شرکت هواپیمایی در این استان گرانفروشی نکرده است.

سید محسن فروتن اظهارداشت: روز گذشته سازمان هواپیمایی کشوری در اقدامی شتاب زده خبر از تعلیق دفتر یکی از شرکت های هواپیمایی مستقر در استان خبر داد که بلافاصله موضوع از سوی این انجمن پیگیری شد و شرکت هواپیمایی کشور به اشتباه خود پی برد و اعلام کرد در این مورد اشتباه کرده است.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری با این تصور که شماره پروازی که بلیتهای آن توسط یکی از دفاتر شرکتهای هواپیمایی مستقر در اصفهان به مسافران فروخته شده، در فهرست پروازهای این سازمان قرار نداشته است اقدام به انتشار این خبر کرد که رسانه ها دلیل آن را به اشتباه، گرانفروشی بلیت اعلام کردند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان اصفهان با اشاره به اینکه شماره پرواز یاد شده در فهرست پروازهای سازمان هواپیمایی کشوری قرار داشت و پرواز در زمان مقرر انجام شد، تصریح کرد: پس از این موضوع سازمان هواپیمایی کشور از اشتباه رخ داده عذرخواهی کرد.

وی تصریح کرد: قیمت بلیت پروازها در زمان های مشخص از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مشخص شده است و شرکت های هواپیمایی بر این اساس بلیت در اختیار مسافران قرار می دهند.

فروتن تصریح کرد: در روزهای گذشته تاکنون گزارشی از گرانفروشی بلیت پروازها توسط شرکت های هواپیمایی مستقر در اصفهان دریافت نکرده ایم و بلیت پروازها بر اساس نرخ تعیین شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در اختیار مسافران قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه به مناسبت اربعین از ۲۰ تا ۳۰ مهر قیمت‌های جدیدی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام شد، گفت: شرکتهای هواپیمایی موظف به ارائه بلیت به مسافران بر اساس نرخهای مصوب در این بازه زمانی هستند.

سازمانهای ” میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری”، “حج و زیارت ” و ” هواپیمایی کشوری ” کار نظارت بر دفاتر شرکتهای هواپیمایی، خدمات مسافرتی و جهانگردی را برعهده دارند که سازمان هواپیمایی کشوری حیطه مسئولیتهای خود در این زمینه را به انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استانها واگذار کرده است.

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری پروازهای اربعین حسینی از ۲۰ مهر آغاز و تا ۳۰ مهر ادامه خواهد داشت که برای این روزها ۷۲۱ مجوز پرواز صادر شده است.

نرخ بلیت‌های یک‌طرفه در مسیرهای تهران – نجف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در مسیر مشهد – نجف یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و نرخ بلیت پروازهای تهران -نجف – تهران و تهران – بغداد – تهران ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و نرخ بلیت مشهد – نجف – مشهد و مشهد – بغداد – مشهد ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

این سازمان قیمت بیلت رفت و برگشت پروازها از اصفهان به نجف و بغداد طی روزهای ۲۰ تا ۳۰ مهر را ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرده است.

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد هرگونه فروش بلیت هواپیما خارج از نرخ های اعلام شده تخلف محسوب می شود و ضروری است مسافران از خرید بلیت از مراکز غیر مجاز خودداری و  در صورت مشاهده هرگونه تخلف کایات خود را از طریق سامانه حقوق مسافر در سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.cao.ir اعلام کنند تا با متخلفان برخورد شود.

حدود ۴۰۰ نمایندگی شرکت هواپیمایی و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در استان اصفهان وجود دارد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو