پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام پروازهای اربعین توسط 11 شرکت هواپیمایی ایرانی و ‌شرکت العراقیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 231651 // // // //


انجام پروازهای اربعین توسط 11 شرکت هواپیمایی ایرانی و ‌شرکت العراقیه

مقام مسئول سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در پروازهای اربعین امسال 11 شرکت هواپیمایی داخلی به همراه شرکت هواپیمایی العراقیه، پروازهای اربعین را انجام می‌دهند البته نرخ پرواز العراقیه، آزاد است.


انجام پروازهای اربعین توسط 11 شرکت هواپیمایی ایرانی و ‌شرکت العراقیه

رضا جعفر‌زاده در تشریح آخرین وضعیت هماهنگی پروازهای اربعین، اظهار داشت: تاکنون ۱۳۸۳ مجوز پروازی شامل پروازهای برنامه‌ای و فوق العاده برای ایام اربعین صادر شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی پس از اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، هماهنگی با فرودگاه‌های مبدا و مقصد ‌ انجام می‌دهند، سپس برنامه ریزی و هندلینگ می‌کنند و پس از آن موضوع فروش بلیت انجام می‌شود.

* 11 شرکت هواپیمایی داخلی و یک شرکت عراقی در پروازهای اربعین

وی افزود: در پروازهای اربعین امسال ۱۱ شرکت هواپیمایی داخلی به زائران خدمات می‌دهند همچنین شرکت هواپیمایی العراقیه نیز پروازهای اربعین را انجام می‌دهد.

* نرخ بلیت پروازهای العراقیه آزاد است

جعفرزاده تأکید کرد: البته نرخ بلیت پروازهای العراقیه در مسیرهای نجف و بغداد آزاد است و تابع نرخ‌گذاری‌‌ پروازهای ما برای ایام اربعین نیست، بدین ترتیب شرکت‌های هواپیمایی داخلی در تاریخ‌های بیستم تا سی‌ام مهرماه‌، بلیت یکسره در مسیر تهران و سایر شهرستان‌ها به نجف و بغداد با نرخ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و‌بلیت دوسره با نرخ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عرضه می‌کنند، اما نرخ بلیت پروازهای العراقیه آزاد است.

* پیش‌بینی جابه‌جایی بیش از 100 هزار زائر اربعین با هواپیما

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۰۸ هزار زائر اربعین از طریق حمل و نقل هوایی جابه‌جا شد و پیش‌بینی می‌شود ‌امسال ‌ بیش از ۱۰۰ هزار زائر از طریق حمل و نقل هوایی جابه‌جا شوند.

* زائران از مراکز غیرمعتبر بلیت نخرند

وی تأکید کرد: به زائران توصیه می‌شود به هیچ عنوان از مراکز غیر معتبر بلیت خریداری نکنند که ممکن است برای آنها مشکل ایجاد شود و یا صندلی هواپیما برای آنها در نظر گرفته نشده باشد.

جعفرزاده با تأکید بر اینکه شکایات در خصوص بلیت پروازهای اربعین به صورت ویژه رسیدگی می‌شود، گفت: امکان اعتبارسنجی بلیت پروازهای اربعین وجود دارد ضمن آنکه بازرسی‌ها در این ایام تشدید شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: به تازگی مواردی داشته‌ایم که با گزارش مردم مبنی بر گران‌فروشی یک دفتر فروش بلیت، پول مسافر از آژانس گرفته‌ و به مسافر برگردانده شده است، همچنین همانگونه که قبلاً گفته شد یک آژانس گرانفروش هم به دلیل تخلف در حوزه بلیت پروازهای اربعین، لغو مجوز شد.

*** زائران می‌توانند بلیت پروازهای اربعین را از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی و همچنین دفاتر فروش بلیت هواپیما که از سوی سازمان هواپیمایی کشوری معرفی شده است تهیه کنند.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو