پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ساخت اولین ماهواره مکعبی در کشور توسط بخش خصوصی

تاریخ خبر: // کد خبر: 231906 // // //


ساخت اولین ماهواره مکعبی در کشور توسط بخش خصوصی

سجاد غضنفریان نماینده دپارتمان یک شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه فضایی گفت: اولین ماهواره مکعبی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کشور ساخته خواهد شد.


ساخت اولین ماهواره مکعبی در کشور توسط بخش خصوصی

سجاد غضنفریان نماینده دپارتمان فضایی شرکت مهندسی نانو سامانه با اشاره به این که این مجموعه از چهار سال پیش کار خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: تقریباً از ۲ سال پیش به صورت تخصصی با استارت‌آپ فضا کار خود را آغاز کردیم و به صورت تخصصی بر روی ماهواره‌های مکعبی تمرکز داریم، اما در صنعت فضایی نیز فعالیت کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اولین ماهواره خصوصی کشور در این استارت‌آپ در حال ساخت است، گفت: شاید یکی از مهمترین دستاورد‌های ما این باشد که سعی کردیم آنچه در توانمان بوده و امکان عرضه آن خصوصاً در حوزه آموزش و انتقال تجربه و مهارت وجود داشته باشد، در قالب یک پلتفرم آنلاین در اختیار همه متخصصینی که به این مباحث نیازمندند قرار دهیم و با توجه به اینکه بخش خصوصی در حوزه فضایی ایران چندان ورود نداشته تلاش کردیم تا جزئیات حوزه فضایی را به بخش خصوصی با مباحث تجاری آن ارائه کنیم تا این حوزه را بهتر بشناسند و البته در همین راستا خوشبختانه برای چند پروژه سرمایه‌گذار خصوصی جذب کرده‌ایم.

نماینده دپارتمان فضایی شرکت مهندسی نانوسامانه ادامه داد: در حال حاضر وضعیت ما در حوزه صنایع فضایی در سطح بین الملل مطلوب نیست، اما همه تلاشمان را کرده‌ایم تا از این غافله عقب نمانیم، اما متاسفانه قوانین دست و پاگیر به نوعی خودتحریمی مبدل شده است و باید توجه ویژه‌ای به رفع آن شود.

غضنفریان با تاکید بر اینکه حمایت تنها به معرفی و تقدیر از استارت‌آپ‌ها ختم نمی‌شود، افزود: حمایت فقط این نیست که ما استارت آپ‌ها را معرفی کنیم یا جلسات مختلف برگزار کرده و موفقیت‌های آن‌ها را جشن بگیریم، البته این کار‌ها خوب و لازم است اما کارگشا نیست.

نماینده دپارتمان فضایی شرکت مهندسی نانوسامانه خاطرنشان کرد: حمایت اصلی این است که به گام پنجمی برسیم که سازمان فضایی به آن اشاره کرده است، این گام مشخص می‌کند که ما چه مسیری را طی کنیم و برای رسیدن به این اهداف نباید مسائل حقوقی و قوانینی که ممکن است در مسیر یک استارت‌آپ با شرایط خاصی مثل استارت‌آپ‌های فضایی قرار بگیرد، محدودیت ایجاد کرده و یا فرصت‌ها را از آن‌ها بگیرد.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو