پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تجهیز فرودگاه تورنتو به فناوری کشف اسلحه

تاریخ خبر: // کد خبر: 231923 // // //


تجهیز فرودگاه تورنتو به فناوری کشف اسلحه

فرودگاه بین المللی تورنتو قرار است با فناوری معروف به Hexwave ، سلاح های سرد، گرم، فلزی و غیرفلزی اعم از اسحله و چاقو تا مواد منفجره را کشف کند. این فناوری در هنگام بازرسی کاربران و چمدان ها، تصاویر راداری سه بعدی از سلاح های مخفی شده در کیسه ها و زیر لباس ها


تجهیز فرودگاه تورنتو به فناوری کشف اسلحه

فرودگاه بین المللی تورنتو قرار است با فناوری معروف به Hexwave ، سلاح های سرد، گرم، فلزی و غیرفلزی اعم از اسحله و چاقو تا مواد منفجره را کشف کند. این فناوری در هنگام بازرسی کاربران و چمدان ها، تصاویر راداری سه بعدی از سلاح های مخفی شده در کیسه ها و زیر لباس ها را ثبت کرده و با کمک هوش مصنوعی شناسایی می کند.

 اپراتور فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو اعلام کرده است که سیستم جدید در یک دانشگاه امریکایی تهیه شده و در حال حاضر توسط این فرودگاه خریداری شده است.

دواین مکینتاش ، مدیر ایمنی و امنیت شرکتهای هواپیمایی نیز می گوید: این فناوری نگاهی دقیق به سلاح های مخفی شده در چمدان مسافرین انداخته و پیش از وقوع هرگونه حادثه ای، آن ها را شناسایی کرده و خنثی می کند.

مکینتاش افزود: در حال حاضر برنامه های دقیقی از اجرای این پروژه آزمایشی در دست اجرا است؛ پیش بینی شده است این فناوری در خارج از پایانه های فرودگاه مستقر شوند تا پیش از ورود مسافرین به داخل، تهدیدهای احتمالی شناسایی شده و رفع گردند.

: منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برکرقته از ایران آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو