پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قیمت بالای بلیت و مشکل سوخت رسانی در پروازهای خارجی

تاریخ خبر: // کد خبر: 232185 // // // خبر مهم


قیمت بالای بلیت و مشکل سوخت رسانی در پروازهای خارجی

رضایی کوچی گفت: نرخ بلیت هواپیما در بسیاری از مقاصد به دلیل نظارت ضعیف و همچنین حضور دلالان با نرخ بسیار بالایی عرضه می‌شود.


قیمت بالای بلیت و مشکل سوخت رسانی در پروازهای خارجی

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نرخ بلیت هواپیما نسبت به سال‌های گذشته بسیار افزایش یافته است، گفت: حضور و وجود دلالان و واسطه گران و چارتر کردن بسیاری از بلیت‌ها باعث افزایش قیمت‌های سرسام آور بلیت هواپیما شده است؛ در گذشته نرخ بلیت هواپیما به دلیل افزایش نرخ ارز رشد بیش از ۵۰ درصدی داشت این در حالی است که با کاهش نرخ ارز نرخ بلیت هواپیما نه تنها کاهش نیافته بلکه در بسیاری از مقاصد هم رشد بسیار زیادی داشته است.

او گفت: مردم و مسافران به دلیل نرخ بالای بلیت هواپیما در فشار هستند و این در حالی است که سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی برای حذف دلالان و چارتر‌کنندگان اقدامات لازم را انجام نمی‌دهند.

رضایی‌کوچی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی هنوز انتظارات ما را برای کاهش و یا به ثبات رساندن نرخ بلیت هواپیما برآورده نکرده‌اند، گفت: نظارت به معنای واقعی در این حوزه وجود ندارد و نظارت و بازرسی بر آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی بسیار کم شده و انتظار داریم هرچه سریع‌تر سازمان هواپیمایی گزارش خود را در این باره به ما ارائه دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: با وجود آن که دامنه و سقف قیمتی بلیت هواپیما تعیین شده، اما هنوز بسیاری از مسیر‌ها بلیت هواپیما‌ها به صورت چارتری و قیمت‌های بسیار گران‌تر عرضه می‌شود همین موضوع باعث شد که تعداد مسافران در بخش هوایی کاهش چشمگیری داشته باشد.

او با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از کشور‌ها برای سوخت رسانی به هواپیما‌ها همکاری‌های لازم را انجام نمی‌دهند، گفت: انتظار داریم وزارت امور خارجه، وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی در این زمینه هرچه سریع‌تر رایزنی برای سوخت رسانی به هواپیما‌ها را انجام دهند.

رضایی کوچی بیان کرد: ایران برای سوخت رسانی به هواپیما‌های خود باید مشکلی نداشته باشد این در حالی است که در بسیاری از موارد ما هنوز برای سوخت رسانی به هواپیما‌ها مشکل داریم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: بسیاری از مقاصد در کشور‌های اروپایی هواپیما‌ها امکان سوخت رسانی ندارند و همین موضوع باعث شده که هواپیما‌های ما با مشکل مواجه شوند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کسب و کار


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو