پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تحقق کنترل بالگردها از زمین در سال های آینده

تاریخ خبر: // کد خبر: 233483 // // // //


تحقق کنترل بالگردها از زمین در سال های آینده

یک فناوری جدید به تازگی عرضه شده که می‌تواند هر بالگرد نظامی را به یک ماشین جنگی کنترل از راه دور بدون نیاز به خلبان تبدیل کند.


تحقق کنترل بالگردها از زمین در سال های آینده

در این راستا شرکت  هواگردسازی “سیکورسکی”(Sikorsky) یک کیت طراحی کرده که یک نرم‌افزار خودران را با حسگرهایی ترکیب می‌کند که به خلبان‌ها اجازه می‌دهد بالگردها را از روی زمین هدایت کنند. این فناوری اخیرا روی یک بالگرد  “بلک هاوک اس-۷۰”(Black Hawk) در سرعتی معادل ۱۷۲ مایل بر ساعت آزمایش شد و قرار است اولین پرواز کاملا خودران این هلیکوپتر در سال ۲۰۲۰ میلادی انجام شود.

سیکورسکی که زیرمجموعه “لاکهید مارتین”(Lockeheed Martin) است، قصد دارد این فناوری خودران را برای هر هواپیمایی اجرایی کند.این شرکت همچنین امیدوار است که طیف وسیعی از حالات پرواز خودران را برای خلبانان به ارمغان آورد.

به این ترتیب خلبانان زمان بیشتری برای انجام ماموریت‌های خود خواهند داشت.منظور از این خودران بودن سیستم، پرواز با سیم، نیمه خودران و سیستم الکترونیک هوانوردی است که از رایانه‌ها استفاده می‌کند تا فرآیند پردازش کنترل پرواز را انجام دهد.

“ایگور چرپینسکی”(Igor Cherepinsky) مدیر شرکت سیکورسکی گفت: ما به دنیا نشان خواهیم داد که سیستم خودران ما قادر است از سال آتی از زمین هدایت شود.

گفته شده که در پرواز آزمایشی محصول، بالگرد توانست با استفاده از سیستم کنترل از راه دور،  ۵۴ ساعت و نیم پرواز کند.در فرآیند آزمایش سیستم طی ماه‌های آتی، خلبنان قصد دارند هلیکوپتر را در محدوده‌ای وسیع‌تر و سرعت‌های مختلف‌ آزمایش کنند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!


آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو