پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های تجاری و اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

تاریخ خبر: // کد خبر: 233562 // // //


تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های تجاری و اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

آخرین وضعیت ٣ پروژه مهم اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در جلسه ای با حضور مشاور و نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور توسعه زیربنایی و طرح‌های ویژه بررسی شد.


تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های تجاری و اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

آخرین وضعیت ٣ پروژه مهم اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در جلسه ای با حضور مشاور و نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور توسعه زیربنایی و طرح‌های ویژه بررسی شد.علی رستمی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در نشست مشترک با حسین میرشفیع مشاور و نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور توسعه زیربنایی و طرح‌های ویژه اظهار داشت: اجرای فازهای برنامه جامع توسعه سی ساله شهر فرودگاهی به عنوان سند چشم انداز این مجموعه با هدف تبدیل پایتخت کشور به عنوان یک نقطه تاثیر گذار در صنعت حمل و نقل هوایی در منطقه در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد گام اول اجرای این برنامه با احداث و بهره برداری از ترمینال گالری سلام و فاز نخست هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی برداشته شد و هم اکنون اقدامات لازم برای اجرای فازهای بعدی در دست اجراست.

آذر موحدی معاون توسعه زیر ساخت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به پروژه های مهم این مجموعه با هدف تاثیرگذاری در اقتصاد کشور و رونق اقتصادی شهر فرودگاهی بیان داشت در حال حاضر سه پروژه مهم در شهر فرودگاهی به صورت همزمان در حال پیگیری است که هریک می توانند نقش مهمی در توسعه اقتصادی ایفا کنند.

وی ادامه داد پروژه نخست، عبور قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به طول ١۴ کیلومتر و اجرای عملیات ٣ کیلومتر از آن در هسته پیشران منطقه آزاد شهر فرودگاهی است.

موحدی گفت: مطالعات برای اجرای زیر ساخت های لازم جهت شروع بکار محدوده ٢۴٠ هکتاری هسته پیشران  شهر فرودگاهی نیز انجام شده و عملیات عمرانی نیز در این منطقه آغاز شده است

معاون توسعه زیر ساخت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت انعقاد تفاهم نامه اولیه با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز برای اتصال بندر خشک شهر فرودگاهی به مسیر ریلی در دست اقدام قرار گرفته و اجرای این پروژه نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود تفاهم نامه دیگری نیز با شرکت زیرساخت برای مطالعه و اجرای عملیات عمرانی جاده متصل به کمربندی جنوبی تهران به طول ٩ کیلومتر صورت گرفته تا این پروژه نیز در آینده نزدیک وارد فاز اجرایی شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو