پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعلیق دو ساله رئیس سازمان هواپیمایی الزام‌آور نیست/‌ قرار وثیقه صادر شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 234598 // // // // // خبر مهم


تعلیق دو ساله رئیس سازمان هواپیمایی الزام‌آور نیست/‌ قرار وثیقه صادر شد

یک منبع آگاه با بیان اینکه روز 21 مهرماه حکم تعلیق 2 ساله رئیس سازمان هواپیمایی صادر شده است، گفت: پرونده سانحه ATR تهران-یاسوج در حال رسیدگی است و حکم تعلیق الزام‌آور نیست.


تعلیق دو ساله رئیس سازمان هواپیمایی الزام‌آور نیست/‌ قرار وثیقه صادر شد

یک منبع آگاه در صنعت هوایی اظهار داشت: روز یکشنبه 21 مهرماه، حکم‌ بدوی از سوی دیوان عالی کشور بابت تعلیق ریاست سازمان هواپیمایی کشوری در مورد سانحه هواپیمای ای‌تی‌آر تهران – یاسوج که سال گذشته رخ داد، صادر شده است.

وی ادامه داد: البته‌ قاضی در این حکم آورده است که این حکم الزام‌آور نیست و موضوع در مرحله تحقیق قرار دارد و هنوز به مرحله دادگاه نرسیده است.

وی اظهار کرد: قرار وثیقه برای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده است که وی وثیقه گذاشته‌ و قرار تأمین شده است.

وی با بیان اینکه کماکان تحقیق در مورد سانحه ای‌تی‌آر از سوی دادگاه ادامه دارد، بیان کرد: متأسفانه گزارش سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت سازنده هواپیمای ای‌تی‌آر از سوی دادگاه مربوطه مورد استناد قرار نگرفته است و موضوع به کارشناسان دادگستری ارجاع شده است که این افراد زمانی در سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت‌هایی داشته‌اند و امروز سمتی ندارند.

وی ‌بیان کرد: به نظر می‌رسد این حکم ‌مشکلاتی داشته باشد، نظر همین کارشناسان منشأ رسیدگی به پرونده سانحه قرار گرفته است در حالی که گزارش کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی و کشور سازنده مورد استناد قرار نگرفته است.

وی تأکید کرد: طبق ضابطه، گزارش بررسی سانحه باید منتشر شود و به ایکائو اعلام شود، اما دوستان گفته‌اند این گزارش را منتشر نکنید و به ایکائو هم اعلام نکنید و گزارشی که تهیه شده است خارج از مسیر رسمی مقررات ایکائو ‌و خارج از مسیر رسیدگی سازمان هواپیمایی کشوری بوده است. 

وی تأکید کرد: در حال حاضر موضوع سانحه ATR تهران-یاسوج کماکان در مرحله تحقیق است و به مرحله دادگاه نرسیده است، حکم 2 سال تعلیق هم بدوی است و ضمناً در حکم آورده شده است که دو سال عدم فعالیت الزام‌آور نیست؛ برای بقیه کسانی که هم که درباره این سانحه به دادگاه احضار شده‌اند همین 2 سال تعلیق، صادر ‌و به آنها اعلام شده است که دو سال در آن مسئولیت حق کار ندارند، اما در همان حکم هم آورده شده است که این موضوع الزام‌آور نیست. 

وی تأکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در حال پیگیری موضوع از طریق ریاست قوه قضائیه‌ است.

 صبح امروز یکی از رسانه‌های مکتوب به نقل از فردی که نامش اعلام نشده است، از ابلاغ حکم توقف فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی به دلیل سقوط ATR خبر داد و اعلام کرد:‌… گزارش کارشناسان رسمی دادگستری مبنا قرار گرفت و بر اساس آن ابلاغیه‌های افراد متعددی از پرسنل شرکت آسمان، سازمان هواپیمایی، شرکت فرودگاه‌های کشور به دستشان می‌رسد و علاوه بر الزام به پرداخت قرارهای تامین، قرار نظارت قضایی بدوی مبنی بر عدم فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و معاونت استاندارد پرواز و معاون یکی از دفاتر سازمان هواپیمایی به آنها ابلاغ می‌شود.

امروز روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره اعلام کرد: رئیس این سازمان همچون گذشته مشغول انجام وظیفه است و اهداف صنعت را دنبال می‌کند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو