پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ضرورت ایجاد جایگاه سوخت در فرودگاه پارس آباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 234602 // // //


ضرورت ایجاد جایگاه سوخت در فرودگاه پارس آباد

استاندار اردبیل گفت: برقراری مجدد پروازهای فرودگاه پارس آباد با استقبال مسافران مواجه شده و ایجاد جایگاه سوخت در این فرودگاه ضرورت دارد.


ضرورت ایجاد جایگاه سوخت در فرودگاه پارس آباد

اکبر بهنام‌جو امروز در نشست با مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار کرد: برقراری مجدد پروازهای فرودگاه پارس آباد با استقبال مسافران مواجه شده و ایجاد جایگاه سوخت در این فرودگاه ضرورت دارد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۴/۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در شمال استان تولید می‌شود و در سال‌های آتی یک میلیون تن به این میزان افزوده می‌شود که نیازمند زیرساخت‌های لازم برای مرسوله‌های باری در فرودگاه است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تحولات بسیار زیاد اقتصادی در شمال استان نیازمند فرودگاه استاندارد است، تاکید کرد: هرگونه ریل‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های اساسی از جمله توسعه و ساخت جایگاه سوخت پروازها توجیه اقتصادی دارد.

وی پتانسیل فروگاه پارس آباد را بسیار بالا ارزیابی کرد و ادامه داد: این فرودگاه می‌تواند به‌عنوان فرودگاه آلترناتیو انتخاب شود که برای متحول شدن منطقه تاثیر مستقیم دارد.

بهنام‌جو با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت فرآورده‌های نفتی با استانداری اردبیل منعقد می شود تشریح کرد: ایجاد جایگاه سوخت‌رسانی فرودگاه پارس آباد مغان بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار لازم دارد که با همکاری طرفین پیگیری و ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: سازمان همیاری شهرداری‌های استان اردبیل با هزینه کم‌تر برای مطالعات مسیر راه آهن اردبیل- پارس آباد اقدام کرده است و با کم‌ترین هزینه مشکلات استان را حل می‌کند.

استاندار اردبیل گفت: سازمان همیاری شهرداری‌های استان حیاط خلوت استانداری نیست بلکه با توجه به استقلالی که دارد با تامین حقوق کارکنان خود پروژه‌های خوبی را جهت حل مشکلات شروع کرده است.

وکیل زاده، مدیر عامل شرکت فرآورده‌های نفتی کشور نیز ضمن اعلام همکاری با استانداری اردبیل در ساخت جایگاه سوخت‌رسانی فرودگاه پارس آباد اظهار کرد: شرکت فرآورده‌های نفتی قادر به احداث جایگاه نیست اما می‌تواند بخشی از مشکلات را با همکاری، مرتفع سازد.

وی تعیین تکلیف جایگاه مرزی بیله‌سوار را یکی از اولویت‌های اساسی بر شمرد و گفت: یک تیم کارشناسی برای تهیه گزارش جهت مطالعه و بررسی نهایی در هفته‌های آینده به استان اردبیل اعزام می‌شوند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو