پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مجلس گزارش سازمان هواپیمایی را قبول نداشت/ با اثبات غیر واقعی بودن گزارش، رییس سازمان هواپیمایی، مجرم شناخته می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 234630 // // // // // خبر مهم


مجلس گزارش سازمان هواپیمایی را قبول نداشت/ با اثبات غیر واقعی بودن گزارش، رییس سازمان هواپیمایی، مجرم شناخته می‌شود

رئیس کمیسیون عمران تاکید کرد: اگر ثابت شود گزارش سازمان هواپیمایی از سانحه غیر واقعی بوده و مواردی از آن نادیده گرفته شده، رییس سازمان هواپیمایی مجرم شناخته می شود.


مجلس گزارش سازمان هواپیمایی را قبول نداشت/ با اثبات غیر واقعی بودن گزارش، رییس سازمان هواپیمایی، مجرم شناخته می‌شود

محمدرضا رضایی کوچی درباره تعلیق رییس سازمان هواپیمایی به دلیل گزارش‌های ارایه شده از سانحه ای.تی.آر گفت: در همان زمان مجلس گزارش خود را درباره سانحه «ای تی ار» ارایه داد و براساس اطلاعاتی که در اختیار نمایندگان مجلس قرار دادند و جلساتی با کارشناسان این حوزه برگزار کردیم،  به این نتیجه رسیدیم که اساسا پرواز در آن شرایط جوی نباید انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه  شرایط جوی به گونه‌ای بود که سازمان هواپیمایی نباید مجوز پرواز را صادر می‌کرد، گفت: درست است که خلبان هم اشتباهاتی داشت اما زمینه بروز این اشتباهات با مجوز سازمان هواپیمایی فراهم آمد.

رییس کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه سازمان هواپیمایی نباید اجازه پرواز به این مقصد را با توجه شرایط جوی می‌داد، افزود: همان زمان هم کمیسیون مجلس با قید و تاکید بر این موضوع گزارش خود را به مراجع مختلف ارایه کرد.

رضایی با بیان اینکه مجلس گزارش تهیه شده از سوی سازمان هواپیمایی را قبول نداشت،  تاکید کرد: ایرادات موجود را تذکر دادیم و اعلام کردیم که تمام اشتباهات را بر دوش خلبان نیندازید و مقصر صددرصدی این سانحه خلبان هواپیما نبوده است. در گزارش آمده بود که خلبان عمل قلب باز داشته به هر حال سازمان هواپیمایی به این خلبان اجازه کار داده است بنابراین نمی‌توانند مقصر را خلبان بدانند.

وی با بیان اینکه شش ماه پیش، گزارش خود را درباره این سانحه ارسال کرده‌ایم و از مراجع مرتبط خواسته‌ایم که گزارش مجلس را رسیدگی و ابهامات را روشن کنند،‌ گفت: متاسفانه هنوز جوابی نسبت به نقدهای نمایندگان از گزارش سازمان هواپیمایی نداده‌اند.

رییس کمیسیون عمران تاکید کرد: اگر ثابت شود گزارش سازمان هواپیمایی از سانحه غیر واقعی بوده و مواردی از آن نادیده گرفته شده، رییس سازمان هواپیمایی مجرم شناخته می شود. بیش از 60 نفر جان خود را در این سانحه از دست دادند و باید گزارش‌ها را بر اساس واقعیت به مردم اطلاع دهیم.

رضایی ادامه داد: مجلس به طور قطع وارد این موضوع می‌شود و البته از همان ابتدا هم از وزیر راه و شهرسازی خواستیم نسبت به تقویت مدیران صنعت هوانوردی و برکناری برخی از افراد اقدام کنند و آقای اسلامی هم این وعده را به مجلس دادند که صنعت هوانوردی را با مدیران قوی و با صلاحیت تقویت خواهد کرد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو