پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برقراری پرواز حجاج و عتبات عالیات از همدان

تاریخ خبر: // کد خبر: 237630 // // //


برقراری پرواز حجاج و عتبات عالیات از همدان

استاندار همدان گفت: مصمم به برقراری این پرواز از فرودگاه همدان هستیم تا زایران مجبور به حضور در تهران برای عزیمت به سرزمین وحی نشوند.


برقراری پرواز حجاج و عتبات عالیات از همدان

سید سعید شاهرخی شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از کارگزاران حج تمتع در استان همدان با بیان اینکه مصمم به برقراری پرواز حجاج و عتبات عالیات از همدان هستیم، گفت: نباید زائران برای عزیمت به سرزمین وحی مجبور به حضور در تهران شوند.

وی با بیان اینکه به تازگی قرار است یک هواپیما به مسیر پروازی همدان اختصاص یابد که در این باره با شرکت «کیش ایر» برای برقراری پرواز همدان- کیش مذاکراتی صورت گرفته است، گفت: برای برقراری پرواز همدان- نجف، در حوزه تامین هواپیما برای این مسیر پروازی مشکل نداریم اما برای مسافر باید حداقل هفته ای یک یا ۲ کاروان توسط این پرواز به صورت رفت و برگشت جابجا شوند.

استاندار همدان اضافه کرد: زیر ساخت موجود در فرودگاه همدان نشانگر وجود زمینه پروازهای مختلف در فرودگاه همدان است کمااینکه توان مدیریتی در دستگاه‌ها نیز برای برقراری این پروازها وجود دارد.

شاهرخی بابیان اینکه خدمت گذاری به مردم به ویژه زائران سرزمین وحی بسیار ارزشمند است بنابراین برای مجموعه استان دشوار و نپذیرفتنی بود که زایر خانه خدا و همراهان آنها تا تهران عزیمت کنند چرا که احتمال بروز تصادف و دیگر مسائبل وجود داشت، گفت: با وجود اینکه پروازهای حج بسته شده و هیچگونه پروازی به ۲ استان همدان و زنجان اختصاص داده نشده بود اما با پیگیری‌های صورت گرفته و تماس با وزیر راه و شهرسازی، زمینه پرواز از همدان به سرزمین نزول قرآن برقرار شد.

وی گفت: مردم استان همدان شایسته بهترین خدمات هستند و سزاوار نیست با وجود ظرفیت های حملی و نقلی در این استان آنها را نادیده گرفته و از کنارش عبور کنیم.

استاندار همدان گفت: فرودگاه همدان ظرفیت و فرصت مناسبی برای خدمت به مردم و تسهیل زمینه عبور و مرور و سفر شهروندان است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو