پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عوامل ورشکستگی شرکتهای هواپیمایی چیست ؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 237823 // // //


عوامل ورشکستگی شرکتهای هواپیمایی چیست ؟

عصر طلایی حمل و نقل هوایی ویژه افراد ثروتمند بود ولی نوآوری های این صنعت به ویژه ظهور شرکتهای هواپیمایی کم هزینه به این معنی بود که عموم مردم می توانند از هواپیما استفاده کنند. یکی از پیشگامان این تغییر، شرکت هواپیمایی ساوت وست بود که در سال 1971 ماموریت خود را به دریافت کرایه


عوامل ورشکستگی شرکتهای هواپیمایی چیست ؟

عصر طلایی حمل و نقل هوایی ویژه افراد ثروتمند بود ولی نوآوری های این صنعت به ویژه ظهور شرکتهای هواپیمایی کم هزینه به این معنی بود که عموم مردم می توانند از هواپیما استفاده کنند. یکی از پیشگامان این تغییر، شرکت هواپیمایی ساوت وست بود که در سال 1971 ماموریت خود را به دریافت کرایه مناسب برای مصرف کننده تغییر داد. این امر سبب ساز موقعیتی نگران کننده برای غول هایی همچون پان آمریکن شد. چراکه مشتریان آنها می توانستند بهای کمتری برای بلیت های خود بپردازند.

این روند با ظهور چند خط هوایی کم هزینه دیگر تشدید شد و وضعیت موجود را مختل کرد. دومین حرکت شرکتهای نوظهور، مسیرهای جدید تقاضا بود. به این ترتیب شهرهای بیشتری به وسیله این خطوط هوایی متصل شدند و سهولت دسترسی مسافران افزایش یافت. گام سوم توسعه با آزاد سازی نرخ بلیت در سال 1978 برداشته شد و آمار سفرهای هوایی را به شدت ارتقا داد.
مقررات زدایی تاثیر زیادی بر عقب ماندگی شرکتهای هواپیمایی داشت. موفقیت خطوط هوایی کم هزینه باعث سقوط بسیاری از ایرلاین های محبوب شد تا آنجا که در دهه 1990 غول های محبوبی همچون پان آم منقرض شدند. عدم سازگاری با بازار در حال تغییر ناشی از کم هزینه ها یکی از بزرگترین دلایل سقوط آنها بود.

این موج در اواخر دهه 90 به اروپا رسید. مقررات زدایی و خطوط کم هزینه، به تولد ایزی جت و رایان ایر انجامید تا بازار اروپا را متحول کنند. رایان ایر اکنون بیش از 130 میلیون مسافر در سال جابجا می کند. موج فروپاشی غول های محبوب اروپایی چند وقتی است که شروع شده، حتما صدای سقوط توماس کوک را شنیده اید.

همانطور که به جلو می رویم، باید ببینیم چه چیزی در انتظار خطوط کم هزینه است. با برطرف شدن برگزیت، بسیاری از شرکت های اروپایی امیدوارند که قانون اصلاح شده تأثیری در نحوه عملکرد آنها نداشته باشد. علاوه بر این، در سراسر ایالات متحده نیز، شرکت های هواپیمایی به دنبال راه های جدید دستیابی به رشد بازارهای بین المللی خود هستند.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی انجمن شرکت های هواپیمایی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو