پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آیا کودکان به تنهایی می‌توانند وارد هواپیما شوند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 238280 // // // خبر مهم


آیا کودکان به تنهایی می‌توانند وارد هواپیما شوند؟

اگر قصد دارید کودک خود را تنها و با هواپیما به مسافرت بفرستید، حتما قبل از خرید بلیط هواپیما داخلی و یا خارجی، قوانین پرواز شرکت هواپیمایی را چک کنید.


آیا کودکان به تنهایی می‌توانند وارد هواپیما شوند؟

در فرودگاه‌ها قوانینی برای کودکان بدون همراه هنگام سوار شدن به هواپیما چه در پرواز داخلی و چه خارجی وجود دارد که به آن  Unaccompanied Minor  می‌گویند. اگر قصد دارید کودک خود را تنها و با هواپیما به مسافرت بفرستید، حتما قبل از خرید بلیط هواپیما داخلی و یا خارجی، قوانین پرواز شرکت هواپیمایی را چک کنید . همچنین با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره‌ی این موضوع بدست آورید.

لیست وسایل مورد نیاز کودک

موبایل: این روزها موبایل یک وسیله‌ی ضروری مخصوصا در سفر بشمار می‌رود. در صورتی که کودک شما موبایل ندارد بهتر است قبل از سفر، برای او موبایلی تهیه کنید تا در طول پرواز داخلی یا خارجی، در صورت نیاز با شما تماس بگیرد و یا شما با او تماس بگیرید.

پول: برای آسوده بودن خیال شما و کودک، به همراه داشتن مقدار کمی پول برای خریدهای احتمالی معقول به نظر می‌رسد. در پرواز داخلی خیال شما از نظر مخارج ناگهانی آسوده‌تر خواهد بود.

شماره تلفن‌های ضروری: پس از خرید بلیط داخلی و یا خارجی، دو نسخه از لیست کامل اسامی، تلفن و آدرس خود و کسانی که در فرودگاه مقصد کودک شما را تحویل می‌گیرند تهیه کنید که برای اطمینان بیشتر یکی را در کیف و دیگری را در جیب کودک بگذارید.

عکس: بهتر است عکس شخصی که در فرودگاه مقصد مسئول تحویل گرفتن کودک شماست با اطلاعات تماس او در پشت عکس، در اختیار کودک قرار گیرد تا  کودک هنگام پرواز داخلی یا خارجی احساس امنیت بیشتری کند.

کپی پاسپورت و کارت‌های شناسایی: به همراه داشتن کپی‌های ضروری مانند کپی پاسپورت و سایر کارت‌های شناسایی ایده‌ی خوب و کارآمدی است حتی در پرواز داخلی.

دارو: در صورتی که کودک شما نیاز به داروی خاصی دارد حتما داروهایش را در هنگام پرواز در دسترسش بگذارید. بهتر است قبل از خرید بلیط داخلی و یا خارجی نسخه پزشک را تهیه کنید تا برای اطمینان بیشتر در سفر همراه او باشد.

جزئیات سفر با هواپیما: حتما کودک خود را هنگام خرید بلیط هواپیمای داخلی و خارجی با اتفاقاتی نظیر تاخیر و یا کنسل شدن پرواز آشنا کنید تا بداند در مواقع ضروری باید چه عکس‌العملی از خود نشان دهد. به او اطلاعاتی درباره‌ی پرواز در شب بدهید و قوانین مربوط به پروازهایی که در مسیر توقف دارد را با هم چک کنید.

خوراکی و سرگرمی: کودکان عاشق خوراکی و سرگرمی هستند، سعی کنید خوراکی‌هایی را که دوست دارد همراه با بسته‌های کوچک سرگرمی مانند کتاب داستان یا رنگ‌آمیزی، عروسک، تبلت و… با کودک خود همراه کنید.

edgdr

نکاتی قبل از خرید بلیط و پرواز

قبل از خرید بلیط هواپیما داخلی و یا خارجی از قوانین آن شرکت هواپیمایی نسبت به تحویل کودک بدون همراه آگاه شوید.

بلیط داخلی یا خارجی کودک خود را برای صبح تهیه کنید زیرا پروازهای صبح مزیت‌های زیادی دارند، مثلا در صورت کنسلی یا تاخیر شما می‌توانید برنامه خود را تغییر دهید، همچنین حوصله کودک سر نمی‌رود و می‌تواند در طول مسیر از پنجره بیرون را تماشا کند.

در پرواز مخصوصا پروازهای بین‌المللی، اشخاص زیر سن قانونی باید از والدین یا قیم خود اجازه رسمی داشته باشند. همچنین در هنگام پرواز باید مقصد و مدت زمان اقامت نیز همراه کودک باشد.

پس از خرید بلیط داخلی یا خارجی، هنگام پرواز، اطلاعات کامل را در اختیار مسئولین پرواز قرار دهید. معمولا مهماندار پس از فرود هواپیما، کودک را خارج کرده و به شخص مورد نظر تحویل می‌دهد.

در آخر برنامه‌ی سفر را با کودک خود چک کنید، لباس‌های مناسبی را برای پوشیدن حین سفر انتخاب کنید و با یک چمدان راحت و ترجیحا چرخدار او را راهی کنید تا کودک شما از پرواز خود لذت برده و به سلامت به مقصد برسد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو