پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اخبار ناوگان ایرلاین های داخلی و خارجی در مهرماه 98

تاریخ خبر: // کد خبر: 238495 // // // // // خبر مهم


اخبار ناوگان ایرلاین های داخلی و خارجی در مهرماه 98

خلاصه اخبار ناوگان ایرلاین های داخلی و خارجی در مهرماه 98 بشرح زیر ارایه می گردد.


اخبار ناوگان ایرلاین های داخلی و خارجی در مهرماه 98

برخی از مهمترین اخبار مربوط به ناوگان ایرلاین های داخلی و خارجی در مهرماه 1398، بشرح زیر می باشد.

هما: ایرباس A300B2 به رجیستر EP-IBS پس از انجام چک به خط پروازی بازگشته است. C-check ایرباس A300-600 به رجیستر EP-IBB به اتمام رسیده و به خط پروازی بازخواهد گشت. همچنین A300-600 به رجیستر EP-IBA برای انجام check به مهرآباد منتقل شده است. لازم به توضیح است که، برای نخستین بار انجام بازرسی اتصالات ارابه‌های فرود اصلی (Bogie Beam Pivot Pins) تایپ A330 توسط متخصصین توانمند مهندسی و تعمیرات روی ایرباس A330-200 این شرکت به رجیستر EP-IJB انجام گرفت.

ماهان: ایرباس A310 این شرکت به رجیستر EP-MMP، پس چند سال زمینگیری با انجام تست پروازی آماده بازگشت به خط پروازی می‌شود. شایان ذکر است تنها ایرباس A310 زمینگیر این شرکت نیز به رجیستر EP-MMN در حال انجام چک های خود می باشد. همچنین A340-600 به رجیستر EP-MMI برای انجام چک به آشیانه منتقل شده است.

آسمان: بوئینگ B734 با رجیستر EP-NSM پس از انجام چک به خط پروازی بازگشته است. خبرهایی از تغییر رجیستر EP-NSN بوئینگ B734 این شرکت به EP-APQ به گوش می رسد. شایان ذکر است این پرنده زمینگیر است.

کاسپین: بوئینگ B737-500 تازه وارد کاسپین به رجیستر EP-KPA، پس از انجام چک به خط پروازی بازگشته است.

قشم ایر: با رفع نقص‌فنی موتور شماره یک، هواپیمای ایرباس A300-600 این شرکت به رجیستر EP-FQM امروز به خط پرواز بازگشت، این پرنده از ده روز پیش زمینگیر شده بود. همچنین ایرباس A320 این شرکت به رجیستر EP-FQR پس از تهیه و نصب موتور به خط پروازی بازگشته است.

زاگرس: ایرباس A320 این شرکت به رجیستر EP-ZAL پس از 4 ماه زمینگیری با انجام تست پروازی، آماده بازگشت به ناوگان فعال این شرکت می‌شود.

فلای پرشیا: شرکت تازه تاسیس فلای پرشیا درحال نزدیک شدن به آغاز فعالیت‌های خود است. یک فروند بوئینگ B737 با رجیستر EP-FPA پس از رنگ آمیزی در آشیانه‌ هواپیمایی آسمان در رمپ فرودگاه شیراز نگهداری می‌شود و یک فروند B737 دیگر با رجیستر احتمالی EP-FPC طی چند روز گذشته جهت آماده سازی به شیراز منتقل شده است. رجیستر بوئینگ B757 هواپیمایی تابان نیز پیش از این به EP-PSA تغییر پیدا کرده بود تا بعنوان یکی از هواپیماهای فلای پرشیا پرواز کند.

تابان: یک فروند MD-88 این شرکت به رجیستر EP-TBB پس از 3 ماه زمینگیری به خط پرواز بازگشته است. ایرباس A310 این شرکت به رجیستر EP-TBH برای انجام چک زمینگیر شده و احتمالا سایکل موتور آن به اتمام رسیده است.

سهند آسیا: هواپیمای MD این شرکت با رجیستر EP-SEC که برای تابان به صورت اجاره ای فعالیت میکرد، به علت بدهی با رأی دادگاه به مزایده گذاشته می‌شود.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: کانال تلگرامی مرجع هوانوردی پارسی


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو