پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش پروازهای لغو شده هما در اردبیل

تاریخ خبر: // کد خبر: 238634 // // // //


کاهش پروازهای لغو شده هما در اردبیل

منوچهر اسفندیاری ، مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر در استان اردبیل گفت: امسال برغم افزایش پروازهای هما به فرودگاه اردبیل، لغو پروازها کاهش یافته است.


کاهش پروازهای لغو شده هما در اردبیل

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر در استان اردبیل گفت: امسال برغم افزایش پروازهای هما به فرودگاه اردبیل، لغو پروازها کاهش یافته است.منوچهر اسفندیاری افزود: در نیمه نخست سال جاری شرکت هما توانسته ۸۵ درصد برنامه‌های پروازی خود را در استان تحقق بخشد و در هر ماه ۴۲ پرواز انجام شده که پیش‌بینی شده تعداد پروازها به ۵۵ مورد در ۶ ماهه دوم سال برسد.

وی با بیان اینکه بیشترین پرواز هما در کشور مربوط به اردبیل است، اظهارداشت: تمهیدات لازم برای افزایش پرواز در استان اردبیل انجام شده و اگر فناوری‌های نوین در فرودگاه اردبیل ایجاد شود هیچ مانعی برای نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه به وجود نمی‌آید.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر اردبیل ار جابجایی ماهانه ۵۰ تن بار به روش کارگو در فرودگاه اردبیل خبر داد و گفت: ظرفیت جابجایی بار در سال گذشته در اردبیل بین ۳۲ تن تا ۸۵ تن متغیر بود بطوریکه بالغ بر ۵۰ تن بار در هر ماه به صورت کارگو جابجا شده است.

اسفندیاری با بیان اینکه سال گذشته ۱۹ هزار و ۲۳۰ صندلی برای انتقال مسافر به اردبیل اختصاص داد، افزود: از این تعداد ۱۷ هزار و ۵۹۷ صندلی به مسافر اختصاص داده شده و هزار و ۶۳۳ صندلی خالی بوده است.

وی گفت: نیمه اول امسال ۱۰ پرواز ایران ایر در هفته به فرودگاه اردبیل انجام شد که در نیمه دوم سهمیه ۱۳ پرواز در هفته برای اردبیل تعیین شده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو