پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امکان فرود آمبولانس هوایی در منطقه گنو فراهم نبود

تاریخ خبر: // کد خبر: 238735 // // //


امکان فرود آمبولانس هوایی در منطقه گنو فراهم نبود

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان به‌تمامی انتقادات مطرح‌شده در خصوص عدم اقدامات پس از فوت سنگنورد هرمزگانی پاسخ داد.


امکان فرود آمبولانس هوایی در منطقه گنو فراهم نبود

دکتر محمود حسین پور در خصوص انتقادات رئیس هیئت کوهنوردی استان هرمزگان مبنی بر عدم همکاری مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان در انتقال پیکر سنگنورد هرمزگانی واقع در منطقه حفاظت‌شده گنو، افزود: در ابتدا باید این حادثه دردناک را به خانواده مرحوم سلیمانی و جامعه ورزشی استان تسلیت عرض کنم و امیدوارم شاهد چنین اتفاقاتی در آینده نباشیم.

وی با بیان اینکه منطقه کوه گنو و محل حادثه برای فرود بالگرد مناسب نیست، اظهار کرد: اورژانس هوایی نیز برای اعزام به آن منطقه به دلیل فراهم نبودن مکان فرود با مشکل مواجه بود و به همین دلیل بالگرد اورژانس به محل حادثه اعزام نشد.

حسین پور با اشاره به اینکه از ابتدای مراحل جستجو همکاران اورژانس همراه تیم جستجو بودند، تصریح کرد: امکان فرود و نشست‌ و برخاست آمبولانس هوایی در آن منطقه به دلیل کوهستانی بودن فراهم نبود و تیم پروازی هم پرواز را تائید نکردند.

وی با تأکید بر اینکه از طرفی انجام جستجو و امداد و نجات از وظایف ذاتی هلال‌احمر است، خاطرنشان کرد: هم‌زمان با این حادثه بالگرد اورژانس آماده عملیات انتقال کودک بیمار از بیمارستان بستک بوده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان با بیان اینکه این موضوع ارتباطی به هزینه و اجاره آمبولانس هوایی ندارد و کلیه خدمات آن رایگان است، اضافه کرد: در خصوص عدم اعزام آمبولانس نیز طبق وظایف از قبل مشخص‌شده وظیفه حمل جسد نیز با خودروهای مخصوص حمل جسد شهرداری بندرعباس است و باید بررسی شود چرا از آن طریق اقدامی صورت نگرفته و خودرو حمل جسد به محل اعزام نشده است.

وی در پایان ضمن ابراز تسلیت به مناسبت درگذشت سنگنورد هرمزگانی، اظهار کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان هرمزگان همواره کوشیده در تمامی ایام و شرایط خدمتگزار مردم باشد و از هیچ تلاشی خودداری نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، مهدی سلیمانی کوهنورد و سنگنورد ۳۸ ساله هرمزگانی شنبه(۲۷ مهرماه) در پی سقوط از صخره ای واقع در منطقه کوه گنو هرمزگان دارفانی را وداع گفت.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو