پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام دو هواپیمای راهبردی «توپولوف-۱۶۰» روسیه به آفریقای جنوبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 238893 // // //


اعزام دو هواپیمای راهبردی «توپولوف-۱۶۰» روسیه به آفریقای جنوبی

وزارت دفاع روسیه از پرواز دو فروند هواپیمای بمب‌افکن‌ راهبردی از نوع «توپولوف-۱۶۰» این کشور به جمهوری آفریقای جنوبی در چارچوب همکاری‌های نظامی-فنی دوجانبه خبر داده است.


اعزام دو هواپیمای راهبردی «توپولوف-۱۶۰» روسیه به آفریقای جنوبی

چاپ مسکو، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، دو فروند از هواپیماهای راهبردی بمب‌افکن «توپولوف-160» نیروهای هوا-فضای این کشور به سمت جمهوری آفریقای جنوبی پرواز می‌کنند.

بر اساس این اطلاعات،هدف از این سفر، توسعه همکاری‌های نظامی-فنی دوجانبه و حل و فصل برخی مسائل مربوط به اقدامات مشترک بین نیروهای هوا-فضای روسیه و نیروی هوایی جمهوری آفریقای جنوبی است.

 وزارت دفاع روسیه یادآور شده که این سفر به افزایش آمادگی رزمی خلبانان دو کشور کمک خواهد کرد. علاوه بر این، تایید دیگری بر روابط دوستانه و همه جانبه و مشارکت راهبردی و درک متقابل بین روسیه و آفریقای جنوبی است.

پیش از این، نشریه آمریکایی «نشنال اینترست»، هواپیمای راهبردی «توپولوف-160» را از جمله خطرناکترین بمب‌افکن‌های روسی نامیده بود.

به نوشته این نشریه، بسیاری از بمب افکن‌های کنونی روسیه مدل‌های مدرنیزه سازی شده از تولیدات دوران اتحاد جماهیر شوروی سابق هستند، ولی آنها بسیار قدرتمندتر و خطرناک‌تر از گذشته شده‌اند.این مجله چهار نوع از خطرناک‌ترین هواپیماهای بمب افکن روسی شامل: هواپیماهای بمب‌افکن‌ «توپولوف-95»، «توپولوف-22ام»، «توپولوف-160» و مجموعه هواپیمای دوربرد خوشآتیه «پاک دا» که هنوز مراحل آزمایش را می گذراند، را نام برد.

لازم به یادآوری است، هواپیمای مافوق صوت «توپولوف-160»، تنها بمب افکن روسی است که در آن واحد چندین رکورد را برای خود به ثبت رسانده است. با توجه به ادامه مدرنیزه سازی این بمبافکنراهبردی و آغاز مجدد تولید انواع جدید آن، این هواپیما همچنان تا سال‌های طولانی در نیروهای هوا-فضای روسیه باقی خواهد ماند.

****

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  تسنیم // کانال تلگرامی مرجع هوانوردی پارسی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو