پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ترمینال «سلام» محدودیت‌های پروازی را کاهش داد

تاریخ خبر: // کد خبر: 238928 // // //


ترمینال «سلام» محدودیت‌های پروازی را کاهش داد

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ضمن تشریح جزئیات آمار پروازهای اربعین فرودگاه امام، گفت: بهره برداری از ترمینال سلام موجب شد تا هیچگونه محدودیتی در پروازهای اربعین نداشته باشیم.


ترمینال «سلام» محدودیت‌های پروازی را کاهش داد

علی رستمی با اشاره به رکورد‌شکنی در عملیات پروازهای اربعین سال جاری در فرودگاه امام اظهار داشت‌: در روزهای ٢٣ و ٢٨ مهرماه ۶٠ پرواز خروجی به مقصد عراق از فرودگاه امام (ره) انجام شد که این آمار در سال گذشته ٣۶ پرواز بود.

رستمی با بیان اینکه در عملیات پروازهای اربعین سال گذشته رکورد بیشترین تعداد پرواز ورودی از مبداء عراق به فرودگاه امام (ره) ٣۶ پرواز بود، بیان داشت: این آمار در عملیات سال جاری در روز ٢٨ مهرماه به ۵٨ پرواز رسید.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت‌: در سال گذشته بیشترین تعداد زائرانی که در یک روز از فرودگاه امام (ره) به عتبات سفر کردند ٧ هزار و ٩٨ نفر بود که این آمار در عملیات پروازهای اربعین سال جاری به ١١ هزار و ۴۵٣ نفر رسیده است.

رستمی ادامه داد: روز ٢٨ مهرماه ١٠ هزار و ٩۴٩ زائر از عراق وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شدند که این آمار در عملیات پروازهای اربعین سال گذشته ٧ هزار و ١۶۴ نفر بود.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به بهره برداری از ترمینال گالری سلام در خرداد‌ماه سال جاری بیان داشت: بهره برداری از این ترمینال موجب شد تا هیچگونه محدودیتی در پروازهای اربعین نداشته باشیم و بتوانیم به هر تعداد که شرکت‌های هواپیمایی درخواست پرواز به عراق داشتند، منابع فرودگاهی را در اختیار آن ها قرار دهیم.

رستمی گفت‌: اولویت مهم شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در عملیات پروازهای اربعین خدمت‌رسانی شایسته به زائران بود از همین رو با همکاری و هماهنگی میان ارگان‌های نظامی و انتظامی مستقر در این مجموعه و از طریق اختصاص گیت های ویژه برای بازرسی و کنترل گذرنامه زائران، تلاش کردیم تا خدمات مناسبی را به زوار ارائه کنیم.

وی افزود انجام پذیرایی از زائران و مسافران، برپایی موکب در ترمینال شماره یک و ترمینال گالری سلام، اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بخشی از تسهیلات ویژه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در عملیات پروازهای اربعین بود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو