پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رایزنی قاهره و روسیه برای ارائه مهمات و بالگردهای تهاجمی «Ka-۵۲» به مصر

تاریخ خبر: // کد خبر: 239538 // // //


رایزنی قاهره و روسیه برای ارائه مهمات و بالگردهای تهاجمی «Ka-۵۲» به مصر

«دمیتری شوگایف»، رئیس سرویس فدرال همکاری نظامی و فنی روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که مسکو برای ارائه مهمات و بالگردهای تهاجمی «Ka-۵۲» به مصر، با قاهره در حال رایزنی است.


رایزنی قاهره و روسیه برای ارائه مهمات و بالگردهای تهاجمی «Ka-۵۲» به مصر

«دمیتری شوگایف»، رئیس سرویس فدرال همکاری نظامی و فنی روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که مسکو برای ارائه مهمات و بالگردهای تهاجمی «Ka-۵۲» به مصر، با قاهره در حال رایزنی است.  او هدف از اجرای این برنامه را تجهیز بیشتر کشتی های میسترال مصر با مهمات و بالگردهای روسی عنوان کرد.وی با بیان اینکه مسکو در حال رایزنی با مصر در مورد ارائه هواپیما با بال گردان، سیستم مخصوص جنگ الکترونیکی و سیستم های دفاع هوایی است، تاکید کرد که قاهره شریک مطرح مسکو نه تنها در قاره آفریقا، بلکه در بخش همکاری های نظامی و فنی است. انتظار می رود سرویس فدرال همکاری نظامی و فنی روسیه در زمینه تجهیز بیشتر بالگردبرهای میسترال مصر و تامین بالگردهای مسلح «Ka-۵۲» برای آن ها، با قاهره به توافق دست یابد.

مصر کشتی های جنگی آبی – خاکی میسترال را که در ابتدا برای روسیه ساخته شد، دریافت کرده است. براساس این گزارش، شهر ساحلی سوچی روسیه در روزهای ۲۳ و ۲۴ اکتبر (یکم و دوم آبان) میزبان اجلاس روسیه – آفریقا است که «ولادیمیر پوتین» و «عبدالفتاح السیسی» روسای جمهوری روسیه و مصر ریاست مشترک آن را برعهده دارند.

سران همه ۵۴ کشور آفریقایی به این اجلاس دعوت شده و تاکنون دستکم ۴۰ کشور شرکت در این نشست را تایید کرده اند. همچنین هشت انجمن و سازمان مهم آفریقایی در این اجلاس شرکت می کنند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو