پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه زنجان در آستانه تعطیلی مجدد است

تاریخ خبر: // کد خبر: 239671 // // // خبر مهم


فرودگاه زنجان در آستانه تعطیلی مجدد است

امروز آخرین هواپیما از زنجان به مقصد مشهد مقدس پرواز کرد و شواهد حکایت از این دارد که کار فروگاه این شهر نیز به پایان رسیده و خبری از رونق مجدد در آن نیست؛ چون هیچ بلیتی برای هفته‌های بعد فروخته نشده است.


فرودگاه زنجان در آستانه تعطیلی مجدد است

فرودگاه زنجان در 15 کیلومتری شمال غرب شهر زنجان قرار گرفته  و ارتفاع آن 5382 پا بالاتر از آب های دریای آزاد و مساحت کل فرودگاه 400 هکتار است. این فرودگاه در جاده قدیم زنجان-اردبیل قرار گرفته که تا فرودگاه زنجان جاده تعریض شده است. این فرودگاه تنها فرودگاهی در استان است که عملیات احداث آن در سال 1369 بنا به نیازهای موجود استان، آغاز  و پس از تقریبا 10 سال و در سال 1379 افتتاح شده. این فرودگاه با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازها، به‌منظورحمل و نقل هوانوردی طراحی و احداث شده است.

البته مشکل عدم مطالعه درست مکان یابی پروژه‌ها در دیگر پروژه‌های بزرگ زنجان رعایت نشده و خسارت‌های زیادی در سال‌های گذشته به بیت‌المال وارد شده است که باید مسئولان وقت پاسخگو باشند. بعد از افتتاح فرودگاه زنجان در سال 79 انتظار می‌رفت این فرودگاه بخاطر نزدیکی استان زنجان به پایتخت جزو پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور شود ولی این امر محقق نشد.

فرودگاه‌هایی مثل فرودگاه زنجان که در سطح متوسط‌ هستند که با فرودگاه های بزرگ کشور مثل فرودگاه مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز فرودگاههایی هستند که تعداد پرواز بالایی دارند فرق داشته و شرکت هواپیمایی به صورت برنامه‌ای و فروش بلیط پرواز را برقرار می‌کند. فرودگاه‌های سطح متوسط حتما باید بخش خصوصی پروازها را چارتر کند و طرف قرارداد هواپیمایی باشد و بتواند پرواز را برقرار کند، که متاسفانه در استان زنجان بخش خصوصی در این بخش ضعیف عمل می‌کند.

با توجه به مباحث بالا انتظار می‌رفت فرودگاه زنجان بتواند یکی از پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور تبدیل شود ولی متاسفانه به یکی از آرام‌ترین فرودگاه‌های کشور‌ تبدیل شده و امروز صبح آخرین پرواز زنجان به مشهد هم انجام شد بدون اینکه آژانس‌های مسافرتی برای هفته‌های بعد فروش بلیط داشته باشند. 

مدیر فرودگاه زنجان اظهار داشت: شرکت هواپیمایی بدون اطلاع و مکاتبه‌ای این کار را انجام داده است.

محمد قاسمی با تاکید بر اینکه پرواز زنجان به مشهد و بالعکس تقریبا با ظرفیت کامل انجام می‌شد، افزود: آژانس‌های مسافرتی برای هفته بعد پیش فروش بلیط نداشته است.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو