پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خلبان حسینی مدیر کل عملیات پرواز هواپیمایی سپهران شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 239924 // // // // خبر مهم


خلبان حسینی مدیر کل عملیات پرواز هواپیمایی سپهران شد

کاپیتان ناصر حسینی، خلبان گراشی، به سمت مدیر کل عملیات پرواز شرکت هواپیمایی سپهران منصوب شد.


خلبان حسینی مدیر کل عملیات پرواز هواپیمایی سپهران شد

خلبان ناصر حسینی که سابقه‌ای بیش از ۲۵ سال پرواز در شرکت‌های آسمان، عمان‌ایر و سپهران را در کارنامه دارد، از ابتدای آبان‌ماه ۱۳۹۸ به این سمت منصوب شده است. مقر این هواپیمایی در شیراز، یعنی محل زندگی کاپیتان است.

او در این گفتگو، کارنامه‌ حرفه ای خود را  شرح می‌دهد: «من در کشورهای مجارستان و آمریکا درس خوانده‌ام و آموزش خلبانی را در آمریکا کسب کردم. بعد از برگشت از آمریکا در سال ۱۹۹۱، قبل از شروع به کار خلبانی، به عنوان مهندس ارشد ایمنی در شرکت پتروشیمی بندر امام مشغول به کار شدم. بعد به شرکت هواپیمایی آسمان رفتم و به مدت ده سال در این شرکت پرواز می‌کردم. بعد از این نیز به مدت ده سال در شرکت هواپیمایی عمان‌ایر در کشور عمان بودم. بعد از این نیز به ایران برگشتم و الآن بیش از سه سال است که در هواپیمایی سپهران مشغول به ادامه فعالیت هستم.»

خلبان حسینی یکی از دو گراشی است که تاکنون موفق شده است درجات کمک‌خلبان دوم و اول را طی کند و به درجه‌ی خلبانی یا کاپیتانی برسد. به گفته‌ی خودش، او سابقه‌ی پرواز با هواپیماهای بویینگ ۷۳۷، ایرباس ۳۳۰ و ای‌تی‌آر ۷۲ را دارد.

ناصر حسینی ۵۶ساله، فرزند حاج میرمحمد و بزرگ‌شده‌ محله درمانگاه گراش است، و در مدارس ابدی و برق روز و هرمزی تحصیل کرده است. او همسر مجارستانی و یک پسر به نام آرین دارد و ساکن شیراز است.

این گفتگو با کاپیتان حسینی با یک خبر خوب به پایان می‌رسد. او که در طی مصاحبه در حال آماده شدن برای پرواز شیراز – مشهد بود، گفت: «در حال پیگیری هستیم که مجوز پرواز مشهد به لار را نیز برای شرکت هواپیمایی سپهران بگیریم.»

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: میلاد لارستان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو