پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ساخت هواپیما و کشتی سبک با تجهیزات نانو‌کامپوزیت در مرکز رشد واحد ساری

تاریخ خبر: // کد خبر: 240349 // // // // خبر مهم


ساخت هواپیما و کشتی سبک با تجهیزات نانو‌کامپوزیت در مرکز رشد واحد ساری

رحمان غفاری ،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری گفت: با وزارت دفاع و کشتی‌‌‌سازی صدرا وارد مذاکره شدیم تا هواپیما و کشتی سبک با تجهیزات نانو کامپوزیت را طراحی کنیم.


ساخت هواپیما و کشتی سبک با تجهیزات نانو‌کامپوزیت در مرکز رشد واحد ساری

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری گفت: با وزارت دفاع و کشتی‌‌‌سازی صدرا وارد مذاکره شدیم تا هواپیما و کشتی سبک با تجهیزات نانو کامپوزیت را طراحی کنیم. رحمان غفاری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری درباه فعالیت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این واحد دانشگاهی گفت: ماموریت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، شناسایی و کشف استعدادهای درخشان و مستعد دانشجویان، دانش‌‌آموزان و جوانان با هدف جذب، پرورش، هدایت و اعتلای سطح علمی آنان است که دانشگاه آزاد واحد ساری به نوبه خود سعی و اهتمام در اجرای این امر کرده است.

وی تشریح کرد: در حال حاضر، باشگاه پژوهشگران و نخبگان واحد ساری دارای بیش از 250 عضو است که تاکنون توانسته خدمات و تسهیلات خوبی را برای دانشجویان فراهم کند. مهم‌‌‌ترین فعالیت‌‌‌‌‌‌‌های باشگاه، کسب سه مدال طلا، 9 نقره و 4 برنز از مسابقات جهانی اختراعات در کره جنوبی، کرواسی، فرانسه و انگلیس است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در ادامه درباره موفقیت‌‌‌های کسب شده توسط باشگاه پژوهشگران واحد ساری اظهار کرد: کسب سه رتبه دانشجویی برتر کشور توسط دو نفر از اعضای باشگاه طی سال‌‌‌های 89 تا 95 و کسب رتبه باشگاه نمونه کشور از سال 89 تا 95، چاپ 300 مقاله isi، چاپ 60 مقاله در مجلات معتبر خارجی؛ همچنین چاپ 150 مقاله در مجموعه مقالات همایش‌‌های داخلی و بین‌‌‌المللی و چاپ بیش از 60 مقاله در مجلات معتبر داخلی، برگزاری همایش و انجام 5 طرح پژوهشی اعزام 3 نفر جهت ارائه مقاله در کنفرانس‌‌‌های خارجی طی سال‌‌‌های 93 تا 95 و کسب رتبه برتر عملکرد فرهنگی در بین باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان کشور در سال 96 از جمله موفقیت‌‌‌های کسب شده در باشگاه پژوهشگران این واحد دانشگاهی است.

غفاری درباره فعالیت مراکز رشد واحد ساری خاطرنشان کرد: یک شرکت دانش‌‌‌‌‌‌بنیان در مرکز رشد واحد ساری داریم که کارهای مربوط به ICT را انجام می‌‌‌دهد. قراردادهایی را با نیروگاه‌‌‌های مختلف کشور منعقد کردیم تا یکسری کیت‌‍‌‌ها و بردهایی را که توسط شرکت زیمنس آلمان طراحی می‌‌‌شود و به دلیل تحریم‌‌‌ها واردات این محصول با مشکل مواجه شده است؛ با خودکفایی و تکیه بر دانش بومی تولید کرده و به نیروگاه‌‌‌ها ارسال کنیم. هر نیروگاهی حدودا به 300 عدد از این کیت‌‌‌‌ها نیازمند بوده که قیمت هرکدام بین 25 تا 30 میلیون تومان است. درصددیم قراردادهایی را با ایران‌خودرو و سایپا منعقد کنیم تا قطعات برقی مورد نیاز شرکت‌‌‌های خودروسازی مربوط را تولید کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: با وزارت دفاع و کشتی‌‌‌سازی صدرا وارد مذاکره شدیم تا هواپیما و کشتی سبک با تجهیزات نانو کامپوزیت را طراحی کنیم. انجام تست روغن و عیب‌‌‌یابی ماشین در آینده از دیگر فعالیت‌‌‌های ماست که با انعقاد قرارداد با ارگان‌‌های مختلف درآمد مناسبی را از این راه کسب می‌‌‌کنیم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسکا نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو