پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جوابیه ای بر جوابیه هما در خصوص گرانفروشی بلیط هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 240551 // // // // خبر مهم


جوابیه ای بر جوابیه هما در خصوص گرانفروشی بلیط هواپیما

بعد از گزارش تسنیم در خصوص گرانفروشی بلیت پرواز تهران مشهد ، هواپیمایی هما اقدام به ارسال جوابیه ای در این خصوص نموده بود(بخوانید توجیه نامه برای کاهش درد ضعف نظارت). خبرگزاری تسنیم، ضمن درج جوابیه هما، اقدام به توضیح در خصوص این جوابیه و شفاف سازی ابعاد مختلف آن کرد. ایرلاین پرس ضمن محکوم کردن چنین شیوه های نخ نما و تهوع آور کلاهبرداری و گران فروشی بلیت ، مراتب اعتراض آشکار خود نسبت به کم کاری های وزیر محترم راه و شهرسازی در انتصاب مدیران لایق و توانمند در کنترل بازار بلیت هواپیما را اعلام داشته و در صورت اثبات تداوم توجهی ها و عدم حساسیت های لازم به این موضوع، مسئله را راسا از طریق سازمان بازرسی ، کمیسیون های مرتبط در مجلس شورای اسلامی و همچنین ثبت شکایت در دیوان بعنوان شخص حقیقی و حقوقی، پیگیری خواهد نمود.


جوابیه ای بر جوابیه هما در خصوص گرانفروشی بلیط هواپیما

متن پاسخ ایران ایر به گزارش فروش غیرقانونی بلیت پرواز تهران-مشهد به 2 میلیون تومان به شرح زیر است؛

« قیمت بلیت های عرضه شده در سایت “هما” در تمامی مسیرها و مقاطع زمانی بر اساس نرخ مصوب انجمن شرکت های هواپیمایی می باشد و هموطنان گرامی می توانند با مراجعه به سایت ebooking.iranair.com از این سایت خریداری نمایند.

شایان ذکر است بر اساس نرخ سیستمی و مصوب، قیمت بلیت تهران – مشهد “هما” در بالاترین نرخ کلاس اکونومی مبلغ 701 هزار و 300 تومان میباشد و مبلغ اعلام شده در سایت فوق مبلغ کلاس بیزینس بوده و همانگونه که بارها از طریق مراجع نظارتی اعلام شده و خبرگزاری تسنیم نیز مطلع هستند، نرخ بیزینس، تابع قیمت مصوب اکونومی نمی باشد (نیست) و عدم اعلام کلاس بیزینس توسط سایت مورد نظر آن خبرگزاری، اشتباه و قصور سایت می باشد.»

توضیح تسنیم:

1- خبرگزاری تسنیم در گزارش 2 آبان بر فروش غیرقانونی بلیت پروازهای داخلی با قیمت های بالاتر از نرخ های مورد تایید سازمان هواپیمایی تاکید کرده است.روابط عمومی محترم ایران ایر اعلام کرده که قیمت بلیت پروازهای این شرکت مصوب انجمن شرکت های هواپیمایی است. جهت اطلاع باید به این نکته اشاره شود که دبیر این انجمن بلافاصله گرانفروشی بلیت تهران-مشهد-تهران را تایید و آنرا غیرقانونی دانست. به عبارت دیگر پرواز 1.1 میلیون تومانی هما بیزینس نبوده، اگر اینگونه بود مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی به آن اشاره می کرد.

2- همانگونه که در گزارش تسنیم به وضوح تاکید شده حداکثر نرخ بلیت پرواز مشهد-تهران و بالعکس 701 هزار و 300 تومان در کلاس اکونومی است. در کلاس بیزینس نیز ایرلاین ها بسته به ایام پیک بلیت مسیرهای پروازی خود را با قیمت های مختلفی ارائه می کنند.

3- روابط عمومی محترم هما مدعی شده که سایت فروشنده درباره قیمت یک میلیون و121 هزار تومان پرواز مشهد-تهران مرتکب اشتباه شده و بیزنس بودن آنرا اعلام نکرده است. اما جهت اطلاع و تنویر افکار عمومی، سایت فروشنده (724) پروازهای بیزنس را با علامت ستاره زردرنگ مشخص کرده است. همانگونه که در تصویر دیده می شود 2 پرواز  ایران ایرتور از مشهد به تهران 800 و 850 هزار تومان قیمت داشته و با علامت ستاره زرد رنگ بیزینس بودن آن مشخص شده است. اما پرواز یک میلیون و 121 هزار تومان مشهد-تهران هما سیستمی است.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو