پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امیدواریم پرواز پکن – اصفهان برقرار شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 240560 // // //


امیدواریم پرواز پکن – اصفهان برقرار شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به اینکه آمار ورود گردشگران چینی به استان رو به افزایش است، ابراز امیدواری کرد که پرواز مستقیم اصفهان – پکن توسط شرکت‌های هواپیمایی برقرار شود.


امیدواریم پرواز پکن – اصفهان برقرار شود

فریدون الهیاری با ارائه آماری از بازدید گردشگران چینی از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان از افزایش چهار برابری بازدید گردشگران کشور چین از این آثار و جاذبه‌های گردشگری در ۶ ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی با اشاره به اینکه پس از لغو روادید برای گردشگران چینی برای ورود به ایران توسط دولت ایران اظهار داشت: آمارها حاکیست که از ابتدای سالجاری تا پایان مهر بیش از هشت هزار گردشگر چینی از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان همچنین افزود: سال گذشته و حتی همزمان با ایام تعطیلات سال جدید چینی(در بهمن ۱۳۹۷)، تنها یک‌هزار و ۷۰۰ گردشگر چینی از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان دیدن کردند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که فقط در مهر امسال بیش از دو هزار و ۸۰۰ گردشگر چینی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری اصفهان دیدن کرده‌اند.

الهیاری بیان کرد: چین یکی از کشورهای هدف گردشگری به شمار می‌آید و سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر چینی به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کنند و ما باید سهم زیادی از بازار گردشگری این کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای کسب بازارهای جدید گردشگری انجام شد و یکی از این بازارهای هدف، چین است و ما باید بتوانیم سهم اصفهان را از بازار گردشگری این کشور افزایش دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به اینکه سال گذشته تسهیلاتی را به مناسبت سال نو چینی برای گردشگران این کشور درنظر گرفتیم، گفت: سال گذشته به مناسبت سال نو چینی، هتل‌ها و مراکز اقامتی استان برای گردشگران چینی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف درنظر گرفتند.

وی افزود: امسال نیز قصد داریم با همکاری هتل‌ها و موسسات گردشگری اصفهان به مناسبت سال نو چینی، تخفیف‌هایی را برای گردشگران این کشور درنظر بگیریم.

الهیاری اظهار داشت: سفر به ایران و اصفهان نسبت به سایر کشورها برای چینی‌ها مزیت‌های بیشتری دارد از جمله اینکه قیمت هتل‌ها و خدمات، ارزانتر است و باید با تبلیغات مناسب بتوانیم گردشگران بیشتری را از چین جذب کنیم.

وی با اشاره به اینکه برقراری پرواز مستقیم بین پکن و اصفهان در افزایش سفر گردشگران چینی به این استان تاثیرگذار است، ابراز امیدواری کرد: با افزایش رفت و آمدها بین دو شهر، شرکت‌های هواپیمایی را برای برقراری این پرواز ترغیب کند تا حمل و نقل مسافران در این مسیر با سهولت انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان در باره آمار گردشگران سایر کشورها که از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این استان دیدن کرده‌اند نیز گفت: بازدید گردشگران خارجی سایر ملیت‌ها از جاذبه‌های اصفهان نیز برخلاف برخی پیش بینی‌ها نه‌تنها در سال ۱۳۹۸ کاهش نیافته بلکه از حدود 8 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر چینی به اقصی دنیا سفر می‌کنند که سهم ایران از این تعداد یک هزار و۷۰۰ نفر است.

به اعتقاد کارشناسان، با لغو روادید برای گردشگران چینی، آمار ورود گردشگران این کشور به اصفهان در سال‌جاری نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد که این اقدام دولت، تاثیر بسزایی در جذب گردشگران و افزایش سهم ایران از بازار گردشگری این کشور خواهد داشت.

برای تسهیل ورود گردشگران چینی به کشورمان، میراث فرهنگی از سال ۹۵ در پی لغو روادید چینی‌ها بود که این خواسته در جلسه۲ تیر ۱۳۹۸ هیات دولت برآورده شد و دولت با پیشنهاد مشترک وزارت امور خارجه و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای لغو روادید برای ورود اتباع چین به ایران موافقت کرد و بر این اساس وزارت امور خارجه مجاز شد تا نسبت به برقراری مقررات لغو روادید برای ورود اتباع این کشور به جمهوری اسلامی اقدام کند.

پیش از این، گردشگران چینی با ویزای فرودگاهی وارد ایران می‌شدند اما اکنون این ویزا با هدف افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور از بین رفته و در این راستا گام مهمی از سوی دولت برای صنعت گردشگری کشور برداشته شده‌ است.

سال نو چینی در ماه بهمن(۲۱ ژانویه تا ۱۸ فوریه) آغاز می‌شود و بسیاری از مردم بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری این کشور، خود را برای سفر تفریحی و گردشگری در تعطیلات سال نو در خارج از کشور آماده می‌کنند.

 

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو