پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | درباره روابط جنسی در فضا چه می دانید؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 241082 // // //


درباره روابط جنسی در فضا چه می دانید؟

به گزارش اسپوتنیک، به نقل ازنشریه اینترنتی آلمانی FOCUS یک فضانورد این کشور که با فضاپیمای «کلمبیا» سفر کرده بود درباره رابطه جنسی هنگام ماموریت تعریف کرد.


درباره روابط جنسی در فضا چه می دانید؟

به نقل از نشریه اینترنتی آلمانی FOCUS ، یک فضانورد این کشور که با فضاپیمای «کلمبیا» سفر کرده بود درباره رابطه جنسی هنگام ماموریت تعریف کرد. این نشریه نوشت: مردان و زنان در بسیاری ماموریت های فضایی حضور می یابند و به این خاطر می‌شود پرسید که آیا آن‌ها هنگام پرواز رابطه جنسی داشتند و اصلاً در شرایط بی وزنی رابطه جنسی چگونه است؟ این یکی از سؤالاتی است که محافل اجتماعی جویای پاسخ به آن می‌باشد بویژه در زمینه انتشار اطلاعات در خصوص پرواز پیشه رو به مریخ. اولریش والتر تنها فضانورد فیزیکدان آلمانی در میان 11 نفر که با کشتی‌های آمریکایی به فضا رفته و در 1993 در آنجا 10 روز بسر برد و حالا استاد تکنیک هوافضای دانشگاه مونیخ است.

والتر به نشریه «فوکوس» گفت:

بله، امکان رابطه جنسی در فضا در حین ماموریت وجود دارد اما هیچ یک از آمریکایی ها چنین عملی را انجام ندادند چراکه اغلب آن‌ها سرگرم مسئولیت های کاری خود بودند. با اطمینان صد در صد می‌شود گفت که آن‌ها هرگز هنگام ماموریت فضایی رابطه جنسی نداشتند. هرچند که ناسا چنین پیشنهادی کرده بود و حتی در 1992 یک زوج را به فضا فرستاد. آن‌ها «مارک لی» و خانم «جن دیویس» بودند. لیکن این آزمایش برنامه‌ریزی نشده بود و ناسا کاری کرد که آن‌ها در در یک شیفت با هم کار نکنند و یکی درشب و دیگری درشیفت روز کار می کردند. ناسا یک سازمان بودجه ای است و آن‌ها مراقب آن هستند که چنین مسائلی در حین ماموریت به وقوع نپیوندد.

به گفته والتر روس ها این کار را با هدف تحقیق در زمینه امکان ادامه حیات بشری در فضا انجام دادند. در 1982 «سوتلانا ساویتسکایا» 38 ساله برای مدت 10 روز راهی فضا شد. در کشتی دو فضانورد مرد در ماموریت طولانی حضور داشتند. این ماموریت بگونه ای در راستای ادامه تحقیقات تلاش برای لقاح در فضا بود. پزشک تیم فضانوردان روسی برقرای رابطه در فضا را تأیید کرده بود، اگرچه پس از این رابطه جنسی جنینی به وجود نیامد.

انجام رابطه جنسی در فضا در شرایط بی وزنی آسان نیست، چراکه به هر ترتیب به دلیل بی وزنی زوجین از یکدیگر جدا می شوند در نتیجه بی شک باید شرایطی را برای متصل نگه داشتن آنها مانند جفتگیری دلفین ها در نظر گرفته شود.

والتر در پایان گفت: طبیعتا در ایستگاه فضایی بین‌المللی رابطه جنسی ممکن نیست لذت آور باشد، چراکه در آنجا حتی گوشه‌ای فاقد دوربین های مداربسته که زیر کنترل نباشد، وجود ندارد و هر حرکت بصورت دائم ثبت می شود. خوابیدن هم در حالت بی وزنی آسان نیست، زیرا فضانورد نمی‌تواند دراز کشیده و یا روی خود را با لحاف بپوشاند. فضانورد در «هوا» در حالت شناور قرار گرفته و به زحمت می‌تواند استراحت و خواب کند و به این خاطر خود را در وضعیت امن و امان احساس نمی کند. به این خاطر آن‌ها برای خوابیدن بی درد اغلب قرص های خواب آور می خورند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: اسپوتنیک


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو