پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مدیر ارشد شرکت بوئینگ به نقص فنی هواپیماها اعتراف کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 241609 // // // // خبر مهم


مدیر ارشد شرکت بوئینگ به نقص فنی هواپیماها اعتراف کرد

مدیر ارشد اجرایی شرکت بویینگ در جلسه استماع کنگره آمریکا به مشکلات هواپیماهای ۷۳۷ مکس اعتراف و عذرخواهی کرد. این مشکلات منجر به سقوط هواپیما و قربانی شدن تمام مسافران آن شده است.


مدیر ارشد شرکت بوئینگ به نقص فنی هواپیماها اعتراف کرد

دنیس میلنبرگ مدیر ارشد اجرایی بوئینگ در جلسه استماع کنگره آمریکا اعلام کرد در اوایل ۲۰۱۹ میلادی و قبل از دومین پرواز مرگبار هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مکس در ماه مارس، آزمایش های اولیه سوالاتی درباره امنیت این جت را به وجود آورده است. اما به گفته میلنبرگ او فقط چند هفته است که از جزئیات پیام ها و ایمیل های خلبانان مطلع شده است.

پیامک ها مربوط به تاریخ نوامبر ۲۰۱۶ میلادی است در ماه فوریه به وزارت دادگستری آمریکا ارائه شدند اما تا زمان دومین سقوط هواپیمای ۷۳۷ مکس در اختیار سازمان فدرال هوانوردی قرار نگرفتند. در این پیام ها وایمیل ها خلبانان مشکلات جدی موجود در این هواپیما را گزارش کرده بودند.  میلنبرگ هنگام شهادت در برابر کنگره گفت: من در فرایند جمع آوری اسناد دخالت داشتم اما برای ارسال آنها به مقامات ذینفع به تیم خود اتکا کردم. من جزئیات پیام ها را تا این اواخر نمی دانستم.

همچنین مدیر ارشد اجرایی بوئینگ به اشتباه خود اعتراف و اعلام کرد تمام تلاش خود را برای برطرف کردن نقایص جت به کار می گیرد. میلنبرگ بارها از خانواده های قربانیان سقوط هواپیماهای ۷۳۷ مکس این شرکت عذرخواهی کرده است.

جلسه استماع کنگره به دلیل فشار بر تیم جدید مدیریت بوئینگ و همچنین جلب اعتماد مشتریان این کارخانه انجام شده است. این نخستین باری بود که مدیر شرکت هواپیماسازی بوئینگ در پی سقوط مرگبار فروند هواپیمای این شرکت در جلسه استماع در کنگره حاضر می‌شد زیرا این شرکت پیشتر در مقابل درخواست‌ها برای شهادت دادن مقاومت می‌کرد.

پیش از این به دلیل مشکل در سیستم بوئینگ ۷۳۷ مکس، دو سقوط مرگبار برای این هواپیما رخ داد و موجب ممنوع شدن پرواز این هواپیما در بسیاری از نقاط جهان شد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو